| Lilianaar a întrebat:

Am dat zilele trecute comanda de o rochita de la o doamna care avea profil pe Facebook cu hainute, i-am depus banii in cont si urma sa imi trimita rochita. Nu mai raspunde la mesaje si nici la telefon. Ce e de facut? O pot denunta la politie sau nici ei nu or sa faca nimic? E vorba de 80 lei. Dar daca imi trimite coletul si imi pune carpe, cum am auzit ca a mai facut...am auzit cam tarziu.

Vreau sa merg sa depun plangere, rezolv ceva sau nu ma baga nimeni in seama?

2 răspunsuri:
| dfgvhj a răspuns:

Pai eu as zice sa mai astepti putin ca sa nu depui plangere si dupa aia sa ti-o trimita. Sau daca astepti de mult atunci ai putea sa depui plangere.

| AndreiYTC a răspuns:

Pai asa ar fi cel mai sigur... Nu e o suma foarte mare dar asta ar fi evaziune fiscala, dar cel mai bine este sa o denunti la politiehappy