| Mihaela2022 a întrebat:

Am două surori care sunt geloase și mă bârfesc, nu pot să le spun nimic că mama ține cu ele.
Nu am pe nimeni în familie care să mă înțeleagă.
Nu știu de ce mi-as fi dorit un frate poate era altfel.
Cum este să ai un frate? E mai bine decât cu o soră?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i mai bine cu un frate, ca nu poti sa fii atat de paropiat cum esti de o sora, indiferent cat ai vrea.
Dar pentru ca ai 2 surori, tind sa cred ca tu exagerezi cu invidia, fiindca o mama nu poate sa tina parte intotdeauna la 2 fete, acnd are 3. este evident ca nu esti constienta de invidia care te roade si de comportametul tau.
Pana la urma sunt 3 persoane impotriva ta, deci ceva din ce faci este toatl gresit si nu vrei sa accepti realitatea.

| ancaval a răspuns:

Poate vârsta lor e de vină!

| Dana1999 a răspuns:

Dacă e frustrat poate sa fie de orice gen, tot frate frustrat e

| cristian200313 a răspuns:

Surorile tale au ceva, de ce te barfeste atunci? Pentru ca asa permite mama ta? Mai bine nu mai vorbesti cu ele o perioada, ca sa isi bage mintile in cap.
Eu am o sora, si nu ne barfim.

| Serghei1722 a răspuns:

Eu am și frate și soră. Ambii mai mari ca mine.
Sa ai frate e foartee bine, pot vorbi cu el lucruri mai jenante...
Sora mea nu mă bârfește, surorile tale au ceva