| carbon21 a întrebat:

Am făcut teatru cu iubita mea care ii la o facultate de medicina cum ca o las și nu ma simt bine in relație. Eu fiind primul ei iubit ne înțelege forate bine, numai ca am vrut sa o testez sa văd dacă m-ar lasă pentru ca la facultatea ei sunt băieți mai bine ca mine, ma refer și mai frumosi și cu o stare materială mai buna. Fata nu ii materialista și mi-a arătat cât de mult ma iubește de multe ori, sa am motive de îngrijorare?

Răspuns Apreciat de Editori
| justeveblog a răspuns:

Din punctul meu de vedere trebuia doar să fii sincer cu ea și să spui ce te neliniștește, și trebuia să te gândești că ea ar fi putut să fie cu altcineva dar te-a ales pe tine pentru un motiv. Dacă ai fi sigur pe sentimentele ei față de tine și ai fi avut destulă încredere în ea și în tine nu ar fi trebuit să faci "teatru" pe chestia asta. Mai întâi trebuie să te lămurești pe tine dacă ea ar avea motive să te lase pentru altul.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orice e posibil. Riscul exista in orice relatie. Orice om angajat in povestea iubirii e tradat sau mintit. 100% sinceritate nu exista

Bula
| Bula a răspuns:

I-ai dat liber spre concurenta?!?!?

| carbon21 explică (pentru Bula):

Nu, după le-am intors cumva

| Liviu a răspuns:

Ehm,eu daca eram in locu ei, mare sut in oo ce luai, pai ce is eu ma? cum sa faci teatru? te trimiteam la teatru cu bilet doar dus platit!

| Adry05 a răspuns:

Dacă vrea să te lase te lasă și cu tot teatru ăsta penibil al tău

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate iti dai fail testul.

| sierra1 a răspuns:

Sunteti in același oras?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu ai. Dacă e pe bani, te poate lăsa oricând.

| Mosotti a răspuns:

Daca mai faci teste din astea s-ar putea sa ti-o iei, o relatie nu e un calculator sa faci teste de benchmark sa vezi daca tine sau nu.

Exista doua raspunsuri:
1 - daca e indragostita atunci e blocata in a mai putea avea ochi pentru altul chiar daca ala e mai bine, si pana nu se duce drogarea aia, nu exista nici un risc, ca are bani mai multi, nu conteaza, deci taie chestia asta, daca ea nu e pe interes, ca banii nu sunt un factor atractional real, adica sa te faca sa simti atractie pentru un om.
2 - daca nu e indragostita si doar te place asa destul, normal ca exista riscul sa se uite la altul mai frumos, intre ceva bun si si mai bun, alege a doua la o adica.

Deci depinde. Daca zici ca te iubeste (depinde ce inseamna iubire la ea), e ok.
INSA ce pot sa-ti spun eu este ca la medicina nu prea sunt barbati prea bine, caci alora bine mai putin le place cartea, este cumva o relatie invers proportionala intre frumusete si inteligenta (e un mister de ce).
Or fi, dar nu prea multi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Exact. Si gelos, si cu un plus la stupiditate fata de un gelos "normal". Merita ceva mai bun ca el.

| sofisis a răspuns:

Tu la ce facultate esti? Ca mi se pare ca fata de ea, ai prea mult timp liber si viata prea linistita si fara evenimente.

| alina2k18 a răspuns:

Tot tu faci teatru si teste si tot tu te ingrijorezi laughing?
'' Fata nu ii materialista''
Smr de nu toti va vedeti mari bogatani laughing)

| Bizon95 a răspuns:

Testul e o dovada clara de nesiguranta
din nesiguranta rezulta gelozie
din gelozie rezulta o atmosfera INFECTA intre voi doi
si o sa plece cand se satura de asta

SI MERITI CU VARF SI IN DESAT daca ea ti-a aratat cat de mult te iubeste de mai multe ori iar tu tot vrei "teste"

nu vreau sa te injur, dar esti un PROST care nu stii ce are in brate si URASC ideea asta serios, pentru mi-as dori sa fiu in locul tau si SA AM PARTE DE CE AI TU si sa nu fac aceeasi PROSTIE CRASA

| carbon21 explică (pentru Bizon95):

Pai bă, dacă și-a luat lumea in cap, ce sa-i fac? Are alta atitudine fata de cum era la început, îngerașul ăla, acum se supara din orce tot timpul ii îmbufnata, eu ma comport și ii arat tot timpul cât de mult o iubesc. Dar ea parca s-a răcit, normal ca am făcut teatru asta, înțelegi? Pai lucrurile s-au răcit și i-am zis sa fim ca la început.

| MR99 a răspuns (pentru carbon21):

E la medicina! Crede-ma ca are probleme mai importante decat testele tale idioate. Sa-ti fie rusine.

| Bizon95 a răspuns (pentru carbon21):

Nu inteleg DE CE NU AI SCRIS ASTA DIN PRIMA
intrebarea ta arata cu totul altceva!

daca relatia s-a racit, atunci e o cu totul alta mancare de peste
si sincer, nu stiu cum sa te ajut in situatia asta, ar trebui sa faci ceva care sa te faca din nou atragator in ochii ei, dar NU stiu ce!

asa ca reconsidera SERIOS tot textul si repune intrebarea dar descrie situatia CLAR, poate cineva te ajuta, si eu sunt curios cum ai putea sa rezolvi o relatie racita happy

| Goete a răspuns:

Poti linistot sa ai.motive de ingrijorare, pentru ca problema exista. In tine.
Si mai fa teatru si testeaz-o, asa reusesti sa o indepartezi.
Bafta

| AliGab a răspuns:

Testeaz-o tu de multe ori ca s-ar putea sa-ti iei adio de la ea

| iamprettybored a răspuns:

Nu crezi că ai cam multe pretenții? laughing Vezi să nu faci vreo boacănă și să rămâi și fără iubită. Nu în fiecare zi dai de fete bune, majoritatea sunt niște prefăcute materialiste. Și asta vine de la o fată. Deci ai grijă ce faci.

| Drimmero a răspuns (pentru iamprettybored):

Daca o spunea un barbat era facut misogin, asa venind de la o femeie, e 'acceptabil'. Oricum, 2 bile albe pentru sinceritate.

Evident ca exista si femei de nota 20, dar din pacate prea putine.

| iamprettybored a răspuns (pentru Drimmero):

Da, probabil că era misogin fiindcă nu era neapărat o observație obiectivă, ci mai degrabă o opinie venită din niște sentimente de frustrare, cred eu. Am zis „ca fată" fiindcă, evident, stau mai mult în grupuri de fete decât băieții și înțeleg mai bine care-i treaba.

Sunt și multe fete bune, cuminți, sincere, de care adesea își bat joc porcii. Trebuie să se echilibreze balanța cumva.

| Drimmero a răspuns (pentru iamprettybored):

E bine ca totusi se recunoaste treaba asta, nu ar trebui sa se ia ca pe o jignire,, ci ca pe constatare, nu vine din frustrare, ci esti realist.

| justeveblog a răspuns:

Bună asta