| Nikcoletta a întrebat:

Am fost in vizită la bunici am stat o săptămână la ei.
Bunica mea a început să urle si sa ma înjure ca am făcut dezordine în cameră, era vorba de haine.
Nu e prima oară când se ia de mine.
Mereu cauta ceartă, când aveam 17 ani m-a pocnit din cauza că nu sunt ordonată.
Credeți că face așa ca să plec eu? Oare nu mă suportă?
Are 74 de ani.

12 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu toți bunicii mai au răbdare la vârsta lor și trebuie înțeleși. Încearcă să îi faci pe plac, să nu fie nevoită să strângă după tine că e bătrână, să o ajuți cu ce poți. Dacă și așa continuă să te lovească, vorbește cu părinții tăi și rareste vizitele la ea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este bătrînă si senilă, tu ce varsta ai?

| cristimihailov a răspuns:

Cum iti ziceam si cu alta ocazie, e chestie de atitudine.

Nu mai permite sa te simti carpa. Ridica-te si fii ferma.

| TheGentleman a răspuns:

Dezordinea este dezgustătoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e neapărat că nu te suportă doar că poate are un comportament mai impulsiv. Cu alte persoane se comportă la fel? Daca da înseamnă că aşa e felul ei de a fi. Încearcă să fi ordonat/ă când mergi în vizită la ea şi nu face chestii care ştii că îi displac.

| Anonima163333 a răspuns:

Mda,si eu am o bunica, cea care sta cu mine si cu fratele meu dupa ce venim de la scoala.Si ea e obsedata de ordine, dar nu m-a pocnit niciodata si nici nu m-a injurat.Gandeste-te ca e batrana, a lucrat toata viata si acum nu mai are rabdare.
Nu cred ca nu te suporta, pur si simplu are o obsesie si isi iese din fire cand cineva nu-i face pe plac.Batranii sunt impulsivi si nervosi. Daca mai ai intrebari, as fi bucuroasa sa-ti raspund.hee hee)))

| Felissa13Eden a răspuns:

Batranii sunt irascibili, impulsivi si au stari schimbatoare.
Cel mai bine e sa incerci sa o intelegi, pentru ca ea ca tine a fost, copil, dar tu nu ai fost ca ea.

| awspam a răspuns:

Daca nu iti place nu te mai du acolo, e simplu, lasa-i sa stea singuri au poate nevoie de liniste si nu au nevoie de nepoti daca te cearta si nu te inteleg,
stai la tine acasa si nu te consuma pentru asta, daca vor sa stea singuri lasa-i in pace, poate nu merita sa fi langa ei

| Silwian a răspuns:

Daca eram in locul bunicilor tai! Nu aveai ce cauta in casa mea! Ca fata si sa ai 17 ani! Cum poti sa fii atit de bezmetica? Doamne fereste! Oare ce o fi in camera ta! Sigur ai umbla gandacii si paienjini ca la ei acasa!))) si tot tu aia suparata ca bunicii tai au ceva cu tine!))) ce tupeu pe tine!

| Onisim10 a răspuns:

Pai, ar trebui să încerci să o asculți cat mai mult, e bătrână și își pierde răbdarea.Incearca să ii faci mereu pe plac, și dacă tot va continua să se comporte urat cu tine.Mergi mai rar pe la ea și vorbește cu părinții despre asta.

| M1989 a răspuns:

Cel mai simplu....nu te mai duce la ea...

| Gigi777 a răspuns:

Bunica ta are dreptate si chiar poate vrea sa te invete sa fii ordonata. Impatureste-ti hainele si punele in dulap sau pe umeras. Daca nu stii cum, cere-i ajutorul. Hai ca nu e asa de greu! Tie ti-ar placea daca ar veni cineva la tine in casa si si-ar arunca hainele peste tot? Ce parere ti-ai face despre el?