| mezeicristina33 a întrebat:

Am fost martora la o cearta si cu cateva palme asupra mamei prietenei mele,,, ea cand a vazut ca tatal ei deoarece era beat s-a dus la mama ei sa i dea o palma si i-a dat o a vrut sa il impinga pe tatal ei. dupa care a vrut sa o loveasca si pe pr mea...si atunci a vrut sa l loveasca sau sa i dee cu o sticla in cap ca sa lesine...dar nu e pacat de moarte sa ti lovesti parintii din cate stiu? ce se face in astfel de situatii, vreau sa o avut!?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-te la biserica si roaga-te pentru ei!

| Freya1 a răspuns:

Trebuie depusa plangere la politie daca e cazul si vor.
Nu este bine sa ridici mana asupra nimanui cum nici el nu avea dreptul sa ridice mana la mama copiilor lui.Dar tin sa mentionez ca asemenea oamen alcoolici si fara scrupule chiar merita o bataie buna sa inteleaga o data pentru totdeauna ca trebuie sa isi puna puterile cu cineva pe masura nu cu femei si copii

| Silent3025 a răspuns:

Sa sune la politie, barbatul respectiv beat sau treaz, tata sau sot NU are voie sa loveasca pe nimeni! Cu cat accepta comportamentul agresiv al idividului respectiv (in cazul)cu atat situatia devine mai grava!

| Dolores214 a răspuns:

Orice ar fi în părinți nu e bine sa ridicam mana nu te lua după prietena ta.dar exista un dar pentru ce eu dat o palma la ma-mă ei? Adică dacă facem toți la fel sa vina ma-ma sau tata sa mă lovească nu e bine sa ridici mana la părinții ei ti-o crescut o avut grija de tine. Da de ce o dat? 2 variante 1 lo fi înșelat 2 e gelos.Ce sa zic pentru tine nu ridica mana la părinții tai nu are nimic ca ați Da o palma ca tot pe ei le doare Da ție o sa ați pare rău bafta offf

| mezeicristina33 explică (pentru Dolores214):

Pentru ca e beat in stil nervos agresiv,, nu in stil pus pe glume si suparat

| AlexandraAG a răspuns:

Fata ar trebui sa mearga si sa discute despre probleme ei familiare. Si, de asemenea, parintii sa mearga la un specialist[psiholog sau consultant de relatii] pentru a rezolva cumva dependenta tatalui de alcool sau alte probleme. Tu trebuie sa-i fi alaturi, sa o ajuti si sa n-o lasi la greu. Alt eveniment nefericit pentru ea o poate "prabusi" in depresie.