| alex495 a întrebat:

Am inteles ca daca fata incepe la prima intalnire sa povesteasca despre fostul urmeaza sa fiu considerat amic si bagat in friend zone. Care ar fi cel mai bun lucru pe care l-as putea face in momentul acela ca sa inteleaga ca nu-s interesat la primul date sa aud de fostul ci sa ne cunoastem mai bine pentru viitoarea relatie?

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pentru o astfel de relație trebuie să fi pregătit pentru căsătorie.
De asemenea, dacă fata nu l-a uitat pe fostul, este posibil să se întoarcă la el. De aceea nu trebuie investit în relația aceasta pentru ca apoi să câștigi mai puțin.
Normal, o astfel de fată trebuie lăsată mai întâi să uite pe fostul, și apoi să aibă o nouă relație. Pentru că dacă nu îl uită se poate întoarce oricând la el. Și nici nu trebuie forțată să îl uite. Poate că între ei mai există ceva. De aceea nu te gândi la o relație cu o fată care nu l-a uitat pe fostul.
Recomandat și ție și ei cartea:
https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| Frank51 a răspuns:

E normal sa se vorbeasca de fosti, la modul trecut. Faptul ca se discuta despre relatiile anterioare(la cum au esuat si alte detalii) nu pot decat sa ajute in viitorul ipotetic al relatiei viitoare. Eu reusesc prin umor sa discut despre acest aspect, desi pare imposibil.

| alex495 explică (pentru Frank51):

Ce ii spui fetei cand incepe sa pov despre fostul la intalnire?

| Frank51 a răspuns (pentru alex495):

E greu sa explic ceva ce vine spontan si natural. Daca ai papagal te descurci in orice situatie, dar sa fie papagal smart.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Frank51):

"E normal sa se vorbească de foști..."

La prima întâlnire?

| Frank51 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Se poate întâmpla.

| alex495 explică (pentru GirlOnline81):

Nu e. Daca incepe sa i pov baiatului de problemele astea la primul date repet urm sa l bage in friendzone. Eu vreau sa stiu voi ce replica/gluma spuneti ca sa i taiati elanul asta de amicitie

| Rivka a răspuns:

Poate ai putea să încerci să înțelegi de ce îți povestește de fostul? Dacă vreți să fiți împreună, sunt informații relevante. De ce nu te interesează ce foști a avut sau cum a fost ea în alte relații? Ai putea să știi la ce să te aștepți. Cred că dacă te străduiești puțin s-ar putea să ți se pară foarte interesant și să începi să povestești și tu. happy