| cosmina_placinta a întrebat:

Am inteles ca e o regula ca doi copii sa nu se casatoreasca in acelasi an. Oare de ce? Stie cineva? Nu cred ca e vorba de bani, ci ca e un fel de superstitie. Asa e?

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

În același an calendaristic? Eu și soara mea geamănă ne=am căsătorit la 6 luni distanță, probablil e ideea să nu pui rudele la cheltuieli consecutive, eu n=am auzit până acum de superstiția asta.

| Nemessys a răspuns:

Unde ai auzit asta?
Persoana care ți a zis asta ți a oferit un argument concret?

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Doi copii? Frate și soră sau cum te rog să reformulezi propoziția pentru a nu răspunde greșit.