| anonim_4396 a întrebat:

Am iubit.
Și de curând a apărut un vechi prieten de-al meu care vrea sa ne vedem. Sa mai vorbim la un suc. Dar eu nu prea m-as vedea cu el ca sa nu îl mint pe iubit. (Iubitul meu vb cu alte fete și se mai întâlnește cu ele) ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

În primul rând, sper că ești conștientă că relațiile între un bărbat și o femeie au întotdeauna un anumit potențial de a trece de faza platonică.
Altfel spus, există întotdeauna o intenție, mai mare sau mai mică, de a depăși zona de prietenie.
Acum, revenind la problema ta - cel mai corect ar fi să-i spui iubitului tău despre invitația fostului coleg și să refuzi invitația acestuia. În primul rând fiindcă pe iubitul tău îl deranjează prezența lui, nu-l suportă și probabil că este și gelos, iar în al doilea rând pentru că nu merită să-ți pui în pericol relația de dragul unui fost coleg. Fii cinstită cu iubitul tău, dar respectă-i dorința.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa-i spui iubitului de prietenul vechi si daca doreste, poate sa mearga impreuna cu tine, sa va intalniti toti 3.
Este totusi un prieten vechi, nu un fost iubit, nu?

| Silazion a răspuns:

Du-te si intalneste-te

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai dreptate. E o soluție foarte bună.

| Sofer a răspuns:

Vorbesti cu iubitul tau si ii spui ca vrei sa te intalnesti cu un vechi prieten.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Da, este un fost coleg de liceu cu care mă înțelegeam bine. Dar ei nu se au la inima. Și de fiecare dată când aduc vorba de el, începe scandalul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Sofer):

Nu prea îl are la inima.

| Sofer a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai ce face decat sa vorbiti online ai atat.