| Laur6336363 a întrebat:

Am luat 8, 71 la medie.

Sa ma omor ca nu mai pot sa traiesc? Vreau ca durerea sa se termine.

21 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! E o medie foarte buna. Felicitari! Incearca sa fii mandru de tine sibde reusita ta pentru ca sunt elevi care nu ajung la o asemenea medie. Parintii tai ar trebui sa fie mandrii de tine. Sper ca nu ei sunt cei care te indeamna sa ai astfel de ganduri.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și te doare rău? Ia un antinevralgic.

| Mosotti a răspuns:

Io aveam 6 si ceva la medie si nu m-am mai omorat, ce ai?
E f bine 8, 71, e foarte mare media. Eu si 5 si ceva daca aveam, eram multumit ca am trecut, si gata.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Mosotti):

Pe bune? Nu pari genul!

| Mosotti a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

De ce nu par genul?
La bac am media 6 si ceva doar, am fost f multumit. Si cu 6 eram mutumit adica media minima.
Am invatat la minim, ca sa am timp liber mai mult, de ce sa invat de 9 inutil?

La mate am luat 6, si la romana 7, la admiterea din 1992 la liceu si am intrat, am fost supermultumit.
Nu stiu ce se agita unii ca n-au luat 9, 50 in loc de 8, 71, pe bune acum.

| Freya1 a răspuns:

Nu crezi ca exagerezi un pic?
Adică e o medie buna, sunt altii ce au note mai mici sau ce abia trec clasa.

Trebuie să realizezi ca nu ai cum sa fi bun la toate materiile. Unele sunt usor de invatat, sau mai atractive, in timp ce altele pur si simplu nu te atrag sau nu le poti memora.Asa ca nu te mai lua dupa gura lumi sau dupa exagerările părinților si relaxeazate.

| SilentRain a răspuns:

E doar o notă nu te definește, e foarte bine și nota 8, 70
Important e sa înveți ce crezi tu că e util sa te ajute in viitor pentru meseria care îți place

| Emma30555 a răspuns:

În viata contează și rezultatul de după nu doar notele de moment. De fapt tot ce contează este sa ți faci viata frumoasa. Notele trec, peste 5 ani nu vor mai conta. Important este ce cunoștințe acumulezi tu și cum le vei folosi. Învață să te bucuri de viata nu face din orice o drama. Media ta este foarte bună dar și dacă nu ar fi, tot nu e motiv asa mare de supărare, vei încerca pe parcurs sa te menții sau sa te ridici dar fii înțelept și înțelege corect proporțiile unei probleme.

| Zuzu1991 a răspuns:

E clar ca esti depresiv din cauza unei medii FOARTE MARI, deci ori esti obsedat, ori poate ai niste parinti putin cam... DE RAHAT si poate vrei sa incerci https://www.tpu.ro/......116111-ro/ inainte de, direct suicid

| Apokales a răspuns:

Pentru nota aia eu dadeam de baut, la dracu'! laughing

| Saiko10 a răspuns (pentru Apokales):

Daca ai 5 dai de baut, asta este regula.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Apokales):

Valeu, nu esti singuru. Gandeste-te ca am dat cu scaunul in cap la unu in liceu ca sa iau o felicitare sa pot trece la o materie la care era sa raman pe vara laughing. A meritat un punct scazut la purtare pentru acel 10 si colegu aici de fata se plange la o medie de asta,... pfoaiii leiii

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nebunule, eu am avut 8, 72 si sunt la un liceu de prestigiu!

| isemilia a răspuns:

8,71 ca medie semestriala adică? E ok. Nu e cea mai buna medie posibila, însă e bună. Ce conteaza este sa existe o materie care iti place si pe care sa vrei sa te specializezi. (ca mai apoi sa faci o cariera din asta) Dar in ce clasa esti, de acorzi o importanta atat de mare unei medii?

| Saiko10 a răspuns:

Exagerezi, asta nu este cine stie ce mare durere, crede-ma daca crezi ca asta doare nu vrei sa stii cum se simte cand mori.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru Saiko10):

De ce, tu știi? Cum se simte? laughing

| Saiko10 a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Aproape am murit cand eram copil, deci da stiu. doare al dracu de tare dupa ce se duce socu.

| Alinailies a răspuns:

Altii abia termina cu media 5 deci media ta este foarte buna.
Nu trebuie sa te stresezi asa mult, a fost un an dificil pentru toti elevii dar dupa media ta, se pare ca te-ai descurcat destul de bine deci nu dispera.
Sunt sigura ca anul viitor vei avea o medie mai mare.
Succes si capul sus!

| Design2021 a răspuns:

Suferi de depresie ar trebui sa consulti un psiholog:
Depresia – caracterizata prin:

-scaderea bunei dispozitii sau lipsa placerii si a interesului pentru orice activitate
– tulburari de somn (insomnie sau hipersomnie)
– modificari de apetit si greutate
– fatigabilitate (lipsa de energie, oboseala)
– scaderea stimei de sine
– anxietate (frica fara obiect)
– tristete
– iritabilitate
– culpabilitate
– lentoare sau agitatie psiho-motorie
– idei de suicid

| PaulCos a răspuns:

Perfectiunea este cautata de secole, de generatii. Daca tu nu ai gasit-o, cel putin in acceptiunea ta, care avea sa insemne 10.01 in semestrul mediu ( mai probabil media pe semestrul respectiv ), nu trebuie decat sa accepti ca tu insuti esti departe de a fi perfect. Incepi prin a te perfectiona pe tine, incepi de exemplu, cu exprimarea in raport cu gramatica si ortografia limbii romane! Nu trebuie sa te simti ofensat! Trebuie sa intelegi ca inainte de a cere trebuie sa oferi ( uneori dublu ).

| maestrulfemeilor69420 a răspuns:

Ba sincer e chiar binehee hee