| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoi de un sfat, o parere, nu stiu cum sa gestionez situatia. Deci eu am lucrat in trecut la Mega Image, de frica pandemiei am plecat de acolo. Astia pana sa lucreze sa se deschida Mega in oras au hamalit la Profi. Bun, si eu cum am spun, am plecat de la Mega de frica pandemiei. Cand am plecat de acolo am plecat cu diploma cea mai buna angajata. Recunosc am avut un conflict cu o sefa mai mica pe motiv ca eu stau des la tigari si cafele si nu fac treaba si de aici scandal si panarama. Dar sa se inteleaga bine. Am plecat eu, nu m-au dat ei afara. Plecata de la Mega m-am angajat la profi unde ce sa vezi, toti se stiu intre ei.Sefu nou de la Profi unde lucrez acum se stie cu cel de la Mega unde am lucrat...si azi intru pe profil si vad ca o are la prieteni pe asta cu care m-am certat eu. Credeti ca nebuna aia o sa bage strambe? O sa zica lucruri urate despre mine. Lucrez de 2 saptamani la profi si pot sa spun ca toti se comporta super cu mine. Oare sa intreb sefu daca stie ceva despre trecutul meu din Mega sau mai bine ma fac ca ploua? Ma arde pe suflet sincer cand stiu ca aia o sa-i spuna multe rahaturi despre mine.

Răspuns Câştigător
| Legion7X a răspuns:

Ce treabă ai să întrebi seful? Vrei ca ăla să fie interesat de persoana ta? Gândește psihologic, trebuie să rămâni un incognito, nu să aduci istorii cu tine. Ai grijă la prietenele cu cine fumezi, dacă fumezi cu cineva la sentiment de viciu nu înseamnă că ție si prietenă.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine taci. Că râcâi rahatul si incepe sa miroasa.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai calma. Eu daca as fi seful cuiva care e ok chiar nu m-ar interesa daca inainte nu a fost.

| Catrice a răspuns:

Nu a aflat inca unde ești ca daca afla, aia e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai facut videochat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Părerea mea că pe actualul tău șef NU îl interesează neapărat istoricul tău profesional, ci modul cum lucrezi în magazinul lui, cum te comporți cu clienții, cu ceilalți colegi. Nu-ți face griji degeaba. Ah! Și încă ceva: dacă șeful tău e o persoană integră, educată și cu adevărat orientată spre profesional, nu ar trebui să plece urechea și să asculte bârfele despre tine spuse de către ceilalți.

| Deasonyka a răspuns (pentru anonim_4396):

E un rahatel de 20 si ceva de ani

| troleibuz a răspuns:

Nu plecasei din cauza prietenei care a venit si le-a spus tuturor ca ai facut videochat?

| RaduRobertRO a răspuns:

Mai bine te faci ca ploua! happy

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Nu dezgropa morții. Dacă află, asta e, dar nu dezgropa morții.

| Tokyo44 a răspuns:

Dovedește ca iti vezi de munca, vei fi apreciata! Restul nu contează!

| AdorDresurile a răspuns:

Pai daca totul merge bine, de ce sa mai intrebi? Si daca e sa ii spuna tipa aia sefului tau ceva, eu cred ca el o sa se convinga singur ca tu iti faci treaba, mai ales daca zici ca lucrezi de ceva timp acolo

| anonimmul05 a răspuns:

La ce criza de oameni este sa se angajeze pe salariile mici si la Mega Image si la Profi nu o sa ai nicio problema.
Nu ii intereseaza pe cei de la Profi de ce ai plecat de la Mega Image.
Tot timpul angajeaza si unii si altii ca le pleaca angajatii repede din cauza salariilor mici, deci au nevoie de tine si nu o sa ai probleme.