| Mikybyby a întrebat:

Am nevoie de niște sfaturi! Mama ma critica NON-stop din nimicuri, ma face curva și multe alte chestii care ma fac sa-mi pierd încrederea in mine, mai nou mi-au făcut un program ca la 22:00 telefonul sa fie la ei! Nu pot discuta cu ea pentru ca dacă încep sa vorbesc începe sa tipe la mine si sa ma înjure.Nu inteleg de ce sunt făcută curva.Ii spun absolut tot ce fac și știe ca nu am avut primul sărut, ca am avut 2 relații(am 15 ani)iar acum i-am spus ca am început sa vb cu un băiat din liceu și totul a fost bine și frumos pana acum câteva zile când a început sa-mi scoată ochii ca vreau s** și ca-mi arde numai de...NU ȘTIU CE SA MAI FAC CU EA!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Doamne ferește. laughing maică-ta știe că asta e vârsta când îți colcăie hormonii și începi să simți atracție de genu pentru băieți și-s și destule care-și încep viața sexuală pe atunci. Dar să urli la copilu tău ÎȚI ARDE NUMA DE SEX și să o faci k urva mi se pare, s-o zic frumos, „un nou level de parenting"

| Mikybyby explică (pentru Adry05):

Se pare ca nu înțelege chestia asta! Nu știu cum sa o fac sa priceapă

| Adry05 a răspuns (pentru Mikybyby):

N-ai ce, orice i-ai zice o să vină cu atitudinea aia de „eu sunt părinte, doar eu am dreptate, copiii sunt proști și nu trebuie ascultați". Ignor-o cât poți când vine vorba de răutățile astea gratuite, că mă gândesc că să vorbești cu ea ai încercat

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Mdah... 99% e de vina faptul ca maica-ta nu are parte de s** si se descarca pe tine. Ar trebui sa discuti cu taica-tu...

| InvatamProgramare a răspuns:

E stresata si din pacate nu stie cum sa gestioneze aceasta situatie ( adica faptul ca tu ai crescut si ca ea isi face griji pentru tine). Eu iti recomand sa iei 1-2 coli A4 si sa ii scrii ca o scrisoare in care sa ii explici ca o intelegi ca ii e teama etc, dar ca trebuie sa inteleaga ca ai crescut. De ce scris? pentru ca persoanele atunci cand citesc tind sa fie mai focusate pe mesaj. Succes!

| GabiNoS a răspuns:

Pune piciorul in prag si spune-i "si ce?" Degeaba imi spuneau parintii ca esti asa, fa asa... oricum faceam ce voiam si eram cel mai tare. Se suparau cand auzeu insa faceam si mai urat.