| winter a întrebat:

Am nevoie de o parere de la cineva, de preferinta o fata; sincer simt nevoia ca acum in prezent sa am o suriara alaturi de mine de vreo 4-5 anisori.am observat ca in preajma copiilor ma simt foarte bine, un lucru pentru unii ciudat la 17 ani; mereu cand merg prin parc imi vine un sentiment asa de gol, de tristete iar cand vad copiii simt asa o bucurie.chiar azi am vrut sa o imbratisez o fetita si sa nu-i mai dau drumu dar m-am abtinut.cu mama mea nu pot vorbi pentru ca este o femeie rea la suflet, ceva gen dictatoarea, si mie teama ca daca o sa am o suriara o sa se comporte foarte urat asa cum sa comportat si cu mine in trecut.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Gaseste-ti o profesie in care sa intrii in contact cu copiii: educatoare, medic pediatru... si un sot caruia sa-i placa copiii?
Oricum, nu cred ca mamei tale i-ar face placere sa aiba un bebe acum, poate mai degraba un nepotel.hee hee

| EuAndreea a răspuns:

Wow...chiar ciudat la varsta ta (si in plus esti baiat)dar asta nu inseamna decat ca esti foarte sensibil si nu e ceva rusinos. legat de mama ta: mi se pare ciudat sa spui ''femeie rea la suflt'' vb cchiar de mama ta, dar asta e probaabil ceea ce simti tu.adevarul e ca adultii nu sunt asa intelegatori(de parca ei nu ar fi fost adolescenti)poate in timp mama ta se va schimba, oricum incearca sa vb cu prietenii tai (cei mai apropiatti)ei mereu te inteleg si daca vb despre chestioa asta cu ei te vei simti mult mai bin

| FuckOnCocaine a răspuns:

Eu cred că te atrag puștiibatting eyelashes.

| CandyTetris a răspuns:

Uneori dureaza putin pana te adaptezi cu lumea adultilor. Odata ce intrii in lumea asta incepi sa ai responsabilitati si probleme care in timp te transforma intr-o peroana acra, nervoasa si cinica.Si eu incerc sa ma leg cat mai mult de copii si sa evit adultii,ca sa incetinesc procesul de "acrizare"happy. Probabil avand o mama obosita si nervoasa si ocazia de a-ti petrece timp cu copiii ti-ai dat si tu seama ca idealul in viata e sa ramai copil cat mai mult timp.
In nici un caz sora ta nu ar fi tratata cu ai fost tu de catre parinti, fiindca te are pe sa o aperi.(mereu e mai usor pentru. fretele mai michappy ). Oricum nu e nevoie sa ai o sora, poti doar sa cauti un loc unde te poti ocupa de copiii.Hope I helped.happy
P.S.:Te-ai gandit vre-odata sa te faci educatoare?