| Baschetbalistu_Andrei_1996 a întrebat:

Am o chestie. Sper sa nu radeti de mine. Stiu ca multe persoane sunt la fel ca si mine in stadiul amoros, de relatie. Eu am avut totusi, relatii in trecut si prin liceu, dar au fost aventuri, pierdere de vreme cu o perioada destul de scurta. Dar niciodata nu am avut pe cineva alaturi care sa ma doreasca cu adevarat pe mine ca persoana sau sa am o relatie mai cu durata lunga. Am 23 de ani si nu ma gandesc la casatorie deoarece stiu ca nu sunt facut pentru asa ceva. Credeti ca indiferent de relatii, sansa de a avea o familie ramane acelasi? Stiu povestile de genul: sufletul pereche, persoana potrivita...dar la mine relatiile nu prea tin laughing. Si nu sunt pe gustul oricarei fete. Ce spuneti despre asta? Si chiar imi doresc o familie, dar ce se intampla in legatura cu mine si cu relatiile sau cu fetele din viata mea ma face sa nu ma vad niciodata casatorit.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Am fost la fel ca tine, pana dupa 25 ani am schimbat fetele ca si camasile... big grin
... Pana cand am intalnit o fata de care m-am lipit foarte tare, inca din primele zile de cunostinta.
Nu a fost o "dragoste la inaltime maxima", dar ne-am inteles si ne-am completat foarte bine.
Dupa nici un an ne-am casatorit si de atunci (de cateva decenii) suntem impreuna, in bine si in rau. happy

Deci stai linistit, pana ce iti vei gasi perechea potrivita. Pana atunci analizeaza sufletele fetelor si alege doar care ti se va potrivi.winking

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Gândești astfel fiindcă ești încă tânăr.
Peste câțiva ani o să ai altă gândire.

| gemeni6226 a răspuns:

E foarte simplu esti inca foarte tânăr sa te legi la cap.Si băiatul meu are 26 de ani și cea mai mare bucurie a lui este sa se joace jocuri 3d pe console atașate de tv cu ecran mare.Cand veti trece de 3o de ani cred ca dupa aceea va veti simti destul de maturi pentru o familie.Si asta nu e rau.Nu este un concurs cine se însoară mai repede asta se face doar cand simti ca vrei într-adevăr acest lucru altfel nu iese din ea o familie fericita iese cu reproșuri și divorț.

| slayer09 a răspuns:

"Am 23 de ani si nu ma gandesc la casatorie deoarece stiu ca nu sunt facut pentru asa ceva."

Dar mai jos spui ca vrei o familie, cred ca ar trebui sa te hotarasti ce vrei: sa sari din floare in floare sau sa te gandesti bine ce inseamna casatoria si sa fii mai responsabil, daca vrei familie, fii mai responsabil si nu lua fata doar pentru placeri carnale pentru ca nu o sa mearga, si daca vrei cu adevarat sa faci o familie, trebuie ca pe celelalte fete din viata ta sa le abandonezi si sa nu mai flirtezi cu ele si sa le bagi in seama din punct de vedere hormonal si sa te concentrezi strict pe femeia ta si sa ai puterea sa intretii familia si sa fii serios in decizie. Acum depinde de ceea ce vrei tu sa alegi.