| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare care pentru multi poate pare un pic penibila, dar am nevoie sa stiu parerile voastre.
Ce trebuie sa faci intr-o relatie? Cand esti intr-o relatie ca baiat. Nu am avut niciodata o relatie, iar de curand ma inteleg bine cu o fata. Dar eu nemaiavand pana acum relatie, habar nu am ce sa fac si cum sa ma comport.
Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi, va rog?
Mersi anticipat!

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic special, sau sa te dai cine nu esti.Pur si simplu fi natural, dar in acelaș timp respectuos si cu bun simt.

| Alverto a răspuns:

Pur și simplu trebuie sa fii tu și înainte să intrați într-o relație sa te asiguri că va fi și vei fi la fel ca la început. altfel devine o relație toxică și vă veți separa. Dacă vreodată te vei simți neapreciat pleacă, nu merita sa stai in locul in care nu ești apreciat pentru cine ești tu.
Trebuie sa urmărești persoana sa, dacă o iubești atât timp cât acțiunile ei corespund cu ce îți dorești tu, aceea nu e iubire. Iubirea înseamnă să îi vrei binele celălaltei persoane chiar și dacă asta înseamnă să o vezi cu altcineva, fiindcă ea este fericita și tu vrei ca ea sa fie fericită, chiar daca nu mai ar fi cu tine, pentru că asta e iubire. De asta relațiile de prietenie după relațiile de "iubire" sunt atât de rare. Daca nu va merge bine pur și simplu trebuie sa rămâneți prieteni, ca la început, fiindcă nu e capăt de lume. Trebuie sa iei și varianta asta înainte de a intra în asta, că te poți despărții la un moment dat. Deci trebuie să te gândești foarte bine, nu sa te arunci direct în relație.

| Mopmop a răspuns:

In primul rand fii DOMN.
Da dovada de 7 ani de acasa. Fii politicos. Nu urmari doar sa faci sex cu ea! Ai rabdare sa o faci sa se simta in largul ei.
Fii natural! Nu incerca sa pari altceva decat esti in realitate.
Nu minti! Indiferent de subiect, cauta sa spui adevarul si sa comunici!
Cunoaste fata si lasa-te cunoscut.
Bafta multa iti doresc!

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Să fii tu! happy Într-o lume în care toți se cred cineva, să-ți placă să fii tu! Să nu te schimbi, să ramâi tu!winking Funda? big grin

| Gligore2000 a răspuns:

Se pare ca avem un editor femeie fara simtul umorului.
Mi-a disparut postarea cu proverbe din Vaslui.
rolling on the floor

| Catrice a răspuns (pentru Gligore2000):

Nașpa dacă nu știai ca moderatorul e femeie...