| Justina_Justina_1985 a întrebat:

Am o intrebare, imi place de un baiat, nu stiu daca lui ii place de mine,
dar se uita des la mine, din ce cauza se uita asa des, ii place de mine sau nu ii place? cum pot sa aflu daca ii place? baietii, ma puteti ajuta? va rog

Răspuns Câştigător
| ralu312 a răspuns:

Buna! Eu cred ca ar fi bine sa vorbesti cu el, nu neaparat fata in fata, ci ii poti trimite un mesaj pe o retea de socializare in care sa ii spui exact ce simti. Inteleg ca esti timida si ti-ar fi greu sa faci acest lucru, dar daca intr-adevar il placi si crezi ca si el te place, nu vad de ce nu i-ai spune exact ceea ce simti, de ce te-ai multumi doar sa va priviti si atat. Fii curajoasa si spune-i exact ceea ce gandesti si ce simti, fara sa iti fie frica de un refuz. Daca si el te place se va bucura ca esti sincera cu el. Daca nu te place, vei risca putin daca faci acest lucru. Depinde de firea lui. Daca e un baiat ok, va pastra conversatia voastra secreta si nu va spune nimanui ca tu il placi (si asa mi s-ar parea corect pentru ca pana la urma voi veti avea o conversatie privata). Daca nu este un baiat cu capul pe umeri, poate va dezvalui ceea ce tu i-ai scris, insa nu trebuie sa iti fie teama. Pana la urma, este ceva normal sa iti placa o persoana, iar tu ai fost sincera si curajoasa sa ii dezvalui sentimentele tale si nu te-ai multumit doar sa va priviti. Nu iti fie frica de un refuz pentru ca nu este nici primul si nici ultimul baiat de pe pamant. Acum, este alegerea ta ce vrei sa faci, daca iti doresti cu adevarat sa ii spui ceea ce simti, daca il cunosti destul de bine (nu ai precizat daca iti este prieten, coleg, cunostinta), insa nu cred ca ai nimic de pierdut si chiar daca el va incerca sa te faca de ras prin intermediul gestului facut de tine, tu ar trebui sa fii puternica si sa nu iti pese de rautatile spuse de el. Sper ca te-am ajutat si sa ca vei face alegerea corecta!

| Justina_Justina_1985 explică (pentru ralu312):

Mersi, ma gindesc la ce ai spus tu, si am incercat cu 5 luni in urma sa vorbesc cu el pe Facebook, dar nu avea chef sa vorbeasca cu mine. si acum sunt cu el intr-o clasa, asa ca nu cred ca e cazul sa fac asta si ca ar trebui sa renunt, in plus ca ma sters de pe Instagram, si sia sters profilul de pe Facebook. nu cred ca e cazul, dar mersi, poate va fi de folos pentru cineva :-)

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu esti acolo, te place

| Nemessys a răspuns:

Ar trebui sa profiti de faptul ca esti fata si ca baietii accepta mai orice fata, bineinteles daca este si frumoasa. happy

| GalwayGirl a răspuns:

Cea mai buna solutie, este sa vorbesti cu el!

| Justina_Justina_1985 explică (pentru GalwayGirl):

Sunt prea timida ca sa pot vorbi cu el, si in plus ca nu pot sa vorbesc cu el mii rusine, daca el va spune ca nu...