| oanarodica a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu pensia alimentara pentru copii, daca respectivul copil are 17 ani si nu mai merge la scoala din clasa a 6-a, tatal lui mai este obligat de lege sa ii plateasca pensia alimentara? eu cred ca trebuie sa-i plateasca pana la 18 ani, indiferent daca merge la scoala sau nu. e cazul vecinilor mei si m-au intrebat pe mine, dar nu stiu ce sa spun exact, voi ce credeti? multumesc, astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Asa e, atat timp cat este minor chiar de nu merge la scoala are dreptul de la pensie alimentara din partea tatalui.

1 răspuns:
| geologul a răspuns:

Pana la 18 ani