| Cali_8586 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei ce stiu ce inseamna visele.
Mai demult am visat ca cea mai buna prietena a mea era la mine acasa si efectiv, fara sa spuna nimic, s-a aruncat calma pe geam si a murit. Aseara am visat ca a incercat sa se suie pe un camion dar a cazut si a fost calcata de camion. sunt tare ingrozita de aceste vise, ce semnifica?

Răspuns Câştigător
| CottonCandy a răspuns:

A "murit" in ambele vise, nu? Stai calma...inseamna ca i.a murit moartea. Adica va mai trece foarte mult timp pana va muri. De obicei ceva ce pare rau in vise este de bine in realitate [ex: daca visezi saruti pe cineva inseamna cearta, suparare, iar daca te saruti cu cineva azi, esti fericita, nu?laughing...cam asta este cu visele.on the phone. Sper ca te.am ajutat.:*:*

5 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

A visa cu un prieten drag, liniştit, să te aştepţi la veşti bune.
A visa cu moartea cuiva drag, înseamnă teamă de abandon, lipsa de ocrotire, frică de singurătate.

Acum analizează semnificaţiile şi interpretează-le conform circumstanţelor. Te înţelegi bine cu prietena ta? Ai avut în ultimele zile o ceartă cu ea? Aşa s-ar putea explica frica de a nu o pierde.
Se spune că visele înseamnă ceva special întotdeauna, dar nu toate. Şi nu ar trebui să-ţi faci griji, e doar subconştientul jucându-se.

| fluturas a răspuns:

N-ar trebui sa bagi in seama visele, probbail te-ai gandit mult la prietena ta ziua sau daca ai putea fara ea si de aceea ai avut astfel de vise
nu inseamna neaparat ca visele pot deveni realitate, foarte putine din ele se implinesc

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Atunci cand visezi ca moare cineva inseamna ca i-a murit moartea. Bine, nu inseamna ca va ramane nemuritorlaughing ci doar ca va avea o viata lunga...Nu te lasa atat de influentata de vise, unele poate chiar transmit un mesaj, dar altele pot fi doar rodul imaginatiei tale, adica daca visezi o persoana la care te-ai gandit tot timpul zile, nu o lua ca pe un semn. Sunt multe lucruri misterioase despre vise, nedescoperite inca, dar nu trebuie sa fi superstitioasa si sa crezi chiar atat de mult in ele. Oricum, ce trebuie sa se intample, se intampla orice ai face, chiar daca ai un vis care te "anunta" de asta, chiar daca nu.

| Pufariiiiiiiiiin a răspuns:

Un preot mi-a spus sa nu crezi niciodata in vise pentru ca ele sunt intruchiparea rauluihappy

| NatiiȘiAtât a răspuns:

De obicei cand visezi pe cineva drag care moare inseamna ca iti e dor de el/ea sau ca lui/ei ii e dor de tine. Daca o visezi in continuare (de mai multe ori - 3-4) atunci e posibil sa se imbolnaveasca de ceva mai grav sau sa fie pus/pusa intr-o situatie dificila in care sa aiba nevoie de tine.