| Metallica123 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete... Voua va plac baietii cu par lung si cioc (gen James Hetfield prin 1990) sau cei cu par scurt si barberiti?
Dau funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

De fapt fetele nu plac neaparat barbatii cu par lung si cioc sau cu par scurt si barbieriti, ci plac barbatii cu figuri masculine care transmit trasaturi asa, iar daca emana trasaturi asa, pot fi cam oricum, ca sunt placuti. Degeaba ii lasi par si cioc sau par scurt si fara cioc la unu care nu emite trasaturi masculine ca lumea, ca nu atrage, pe verificate. Ca unele prefara ba asa, ba asa, e alta, insa dupa ce ca principal figura emite ce trebuie, caci in trecut nu ciocu`, parul ajutau la protectie, stabilitate, ci trasaturile masculine care alea sunt transmise de figura.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea înțeleg ce înseamnă cioc și din poze nu mi-e prea clar. Păru lung arată ok pe unii gen ăștia de aici (mai puțin primul) https://www.agentiadepresamondena.com/cei-mai-sexy-barbati-cu-parul-lung/

| Andreeush a răspuns:

Nu îmi plac băieții cu păr lung.

| TheGentleman a răspuns:

Pilozitatea mare și închisă la culoare e semn de virilitate.

Legat de muieri, există două tipuri:

Cele care cunosc cât de cât noțiuni de biologie, sub toate aspectele ei;

Cele care sunt de-a dreptul oripilate. Ei bine, în cazul acestora sunt două aspecte de observat:

a. Dacă au animal de companie (câine, pisică etc. și nu este deloc deranjată de blana acestora, ba din contră, le mângâie, le pupă, le coafează etc => sunt ipocrite, deoarece părul animal nu este deloc diferit față de cel uman, are aceeasi structură și compoziție;

b. Cele care nu suportă deloc animale prin preajmă și atunci aia e, csf, n-ai csf...

Totul e să te speli regulat și din când în când să dai o formă părului (mai ales celui din cap și de pa față) să nu crească alandalawinking

| Mosotti a răspuns (pentru TheGentleman):

Aiurea, priertenu meu e foarte paros negru si e asa neatractiv, ca la 40 ani nu a avut mai niciodata gagici orice facuse, era invizibil efectiv. Figura e de pampalau tocilar! Aia nu inspira barbatie, virilitate. Nu zic eu asa, ca pentru mine e f ok ca om, fetele zic asa.

Aia cu biologia ce treaba are?
Aia cu blana la animale de multe ori arata mult mai placut decat unu cu par pe el de nu se poate. Unele asa mi-au zis "cand vad parul` ala pe barbati mi-e scarba, eu nu ma suport nici pe mine neepilata si pe corp si la organul intim, dar parul aluia care e de n ori mai mult ca la mine?!".

Dar cum am zis, fetele plac si pe aia parosi si neparosi daca emana masculinitate, am chiar un alt prieten alfa care chiar nu e paros cine stie ce, si are la gagici de sparge si a avut.
Se si epilase la un moment dat mai de mult ca sa i se vada venele mai bine la sala, deci daduse si parul pe care-l mai avea jos, tot atrativ era, fara cioc, fara par nici scurt nici lung, era tocma normal.
Si prietenu meu asta tocilaru`.poa sa puna si diamante pe el, ca tot degeaba, nu doar par, cioc, coama, tuns scurt sau.ce o mai fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce nickname ai pus, sa înțeleg ca ești vreun rocker care se întreabă dacă este plăcut de fete.

| Metallica123 explică (pentru anonim_4396):

Intr-un fel. Ma intrebam daca influenteaza aspectul de rocker

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene, conteaza ce iti place tie. Daca te schimbi in functie de ce place altora, inseamna ca nu ai deloc caracter/personalitate. Cine te place, trebuie sa te placa exact asa cum esti.
In plus, nu exista o parere generala a fetelor, ca sunt peste 3 miliarde iar asta inseamna peste 3 miliarde de pareri diferite.

| ioneln a răspuns:

Sunt femei si femei
unora da altora nu

nu conteaza asta
conteaza tie ce iti place la ele

nu le pune pe piedestal
vb cu multe tipe in acelasi timp si mergi la sala