| MariaDenisa26 a întrebat:

Am o întrebare pentru mămici, dar și pentru viitoarele mamici care au aflat deja de sarcină. Astăzi am 4 zile de când mi-a întârziat menstruația. am aceleași simptome pe care le are o graviduță (greață, sâni dureroși, amețeli, dureri de cap), dar am făcut un test azi-dimineata și mi-a ieșit negativ... concepția a avut loc in data de 8-9 luna aceasta... ar trebui sa mai aștept puțin sa-l repet acel test? Și dacă da, cât timp? Menționez ca testul este cel clasic, din urina. Va rog sa ma ajutați cu un răspuns.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În primele 7 zile abia se formează anticorpii, repetă testul la 14 zile.
Ai grijă de tine!
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Testutele (ca sa impartasesc placerea ta pentru diminutivele ) pe pipilica relevante se fac dupa 21 zilute.

iar simptomutele de gretulica nu apar dupa 1-2 saptamani, de pe la vreo 4 incolo

| ywar a răspuns:

Deci te-a rezolvat pe 8/9 luna asta. Pentru a ne da cu presupusul ne trebuie filmarea. Daca nu a facut treaba buna il iei la ciomageala.