| carbon21 a întrebat:

Am o întrebare, sunt cu o fata de o luna de zile, ne vedem cam de 3-4 ori pe săptămâna la munca, unde stam 12 ore, am fost la ea de 2 ori pana acum intr-o săptămâna și tot ma cheamă la ea. Treaba e ca stau la 40 klm distanță de ea, 80 dus intors, acum la mine e perioada examenelor și ea trebuie sa învețe pentru perimisul auto. Am stat și am vorbit și i-am zis ca trebuie sa învățam amândoi și mi-a zis ca asta a vrut sa-mi și ea. Ea a mai vorbit cu ceva băiat timp de 6 luni și nici nu s-au văzut, noi ne vedem și la munca unde pot sa stau cu ea 3-5 ore minim din 12. gen e un avantaj, plus ca mai merg și pe la ea acasă ????. I-am zis ca in perioada asta nu prea pot sa vin pentru ca avem amândoi de învățat și ea m-a luat cu " daca vrei vii nu te oblig". Acum nu știu daca se supara dar nu pot sa stau 24/7 cu ea și sa merg la ea, mie imi place de ea, dar trebuie sa înțeleagă și ea, ca daca nu o sa ia sala după tot vina mea este ca eu nu am lăsat-o sa învețe. Ceva sfaturi cum as putea sa o fac sa înțeleagă ca nu se poate sa merg de 3 ori pe săptămâna la ea acasă ca totuși e și distanță și benzina și din astea

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Zici ca sant bani putini viata grea de romanie, si calaritiva pana vine celalalt tip de 6 luni asa nu pierzi milioane pe benzina aiurea

| Mosotti a răspuns:

E una sa stai la munca cu ea si alta acasa la unu din voi, normal ca vrea si ea sa stai acasa cu ea, mai faceti si voi ceva, alea alea, e altceva, mai ascultati o muzica, mai un film ceva.
Nici sa stai separati mereu nu e bine.
Adica tu esti cu una cu care nu prea stai unde trebuie, nu la munca.
Ce relatie e asta?

Fata vrea sa fi si cu ea in afara de munca macar partial, e de inteles si asta.
Asa ca ramane sa-ti gasesti tu una din zona ta, si ea unu din zona ei cu care poate fi mai des.

| lpavel a răspuns:

Eu cred ca ea urmareste sa faceti sexulet, iar tu te prinzi mai greu... happy sparge gheata si vei vedea ca nu va mai insista daca se va intampla 1 data pe saptamana. Are si ea nevoi, nu-i place degetica... big grin

| carbon21 explică (pentru lpavel):

Eu zic ca nu, pentru ca e virgina. Plus ca am discutat și mi-a zis ca avem timp, nu vreau sa s-ar pe ea direct, pentru va vreau mai mult decât atât, nu vreau sa creadă ca sunt doar pentru sex, vreau iubire dragoste din astea. Când am fost prima data la ea acasă îți dai seama ca i-am băgat mâna la jucărie, si i-am dus mâna sa se joace si sa cu a mea? Doar ca mi-a zis ca ii e rusine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești într-un punct în care poți să afli dacă e încuiată sau nu (afirmația ei nu e fermă căci tu cauți să nu o superi și asta îmi confirmă că e încă un copil pentru a putea să începi să construiești baza relației pe care ți-o dorești). Pornind cu prudență și îndoială nu e tocmai indicat să apuci un drum. Totuși, nu văd de ce să-i explici situația în vreun fel anume (o știe și ea). Trage concluzia și la tine, dacă e virgină și fără țigle pe cap, nu pierde vremea cu ea doar trupește. Dragostea trece dincolo de ceruri, așa că urcă nivelul.

| Silwian a răspuns:

Pai daca nu mergi tu la ea. și t șanse mari să meargă altcineva care poate!?

| Daniel31 a răspuns:

Ar fi bine sa profiti de ocazie, pana nu profita altul. Daca te duci de cateva ori pe saptamana la ea nu inseamna ca nu are timp sa invete. Si 40 de km ar trebui sa fie pistol cu apa. Nu e asa distanta mare sa zici ca iti consuma masina de parca ar fi camion. Gandeste-te mai putin la ei.