| Mariaioana828993 a întrebat:

Am o mica mare problemă, anul trecut m-am despărțit de fostul, pot spune că din vina mea s-a produs despărțirea, însă nici acum nu am trecut peste, de fiecare data când îmi amintesc de el încep să plâng și mă ia o stare de tremurat, oare de ce? Ce ar trebui sa fac sa trec peste?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ca sa treci peste trebuie sa iti gasesti pe altcineva, dar sa numai repeti greselile din trecut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Mi se pare un sfat nepotrivit să își găsească pe altcineva pentru a se vindeca. Vindecarea e bine să se întâmple în liniște. Fericirea e independentă chiar și de relațiile amoroase. Sfătuiește-o mai bine să devină o persoană fericită și apoi să se avânte în relații.

| Violleta2022 a răspuns:

Ti se intampla asta din cauza frustrarii!
Iti va trece, cand vei intelege ca in viata trebuie sa fii cinstita si sa joci corect, ca sa nu dejamagestii oamenii, fiindca-i pierzi.
Ar trebuii sa accepti greseala facuta si sa mergi mai departe, fiindca trecutul NU se poate schimba sau uita.

| M1989 a răspuns:

Sa ti vezi de viata si sa incerci sa ai o alta relatie.