| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena, suntem impreuna de 4 luni, dupa ce am fost doar prieteni 2 luni de zile. Vreau sa ma despart de ea, dar nu stiu cum sa fac fiindca este o poveste incurcata.
Am 21 de ani, am avut destule relatii pana acum dar niciuna nu a mers bine, nu m-am simtit niciodata satisfacut (din punct de vedere sentimental, nu fizic) de fetele cu care am fost. Dupa o pauza de aproximativ un an de la orice fel de relatie am hotarat sa ma pun cu fata asta cu care sunt si acum, desi nu prea imi placea de ea si nu ne cunosteam asa de bine. Ma saturasem sa fiu singur. Chestia e ca nu am stiut in ce ma bag si ca fata asta ma iubeste si am lasat-o sa se ataseze de mine desi eu nu simt acelasi lucru pentru ea. Mereu cand ne vedem ma dragalaseste si se vede ca tine la mine si mi-e foarte greu sa-i spun ca vreau sa ne despartim.
Ce as putea sa fac? Sunt mai multe lucruri, dar acesta este rezumatul a ce se intampla acum. Ma simt prost si confuz, as vrea niste sfaturi, va rog. Fata are 17 ani.

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Un singur sfat, o dorinta pe care a cautat-o si Giovani Papini in cartea "Un om sfirsit"; gaseste o femeie care sa vrea totul si sa poata pune stapinire cu totul pe tine, atit dpdv fizic cit si sufleteste.In momentul ala vei deveni cu totul inapt pentru alte reprezentante a sexului cica "slab".

| mona a răspuns:

Discuta cu ea fara nici o jena, pana la urma tot aici ajungi daca vrei sa te desparti de ea, dar fa o asa incat sa ramaneti totusi amici, asa i ar fi mai usor si ei, ma refer la durerea ce va ramane in sufletul ei cand va afla de despartire

Răspuns utilizator avertizat
| Diia94 a răspuns:

Pai nu stiu, dar trebuie sa-i spui pentru ca iti faci rau atat tie cat si ei. Stii pana la urma nu e vina ta, nu simti asta e. Trebuie sa accepte asta, spune-i ca nu merge.

| Bloom100 a răspuns:

Daca tie greu, departeaza-te incet de ea fii mai rece pana sa isi dea ea seama ca se intampla ceva ca sa ia vestea mai pe portiuni. Apoi o sa aveti voi o discutie. Daca nu vrei asa spune-i ca trebuie sa vorbiti si ii explici exact cum ne-ai explicat tu noua.