| Ella192 a întrebat:

Am o problema de ceva timp!
Prietenului meu ii place sa adauge lume necunoscuta pe facebook si daca vreo fata necunoscuta ii scrie pai atunci el raspunde si inca continua conversatia. Si plus la asta raspunde si la poke-uri de la fete necunoscute.

Cum el imi argumenteaza toata chestia asta: sunt un om sociabil, daca imi scrie raspund, daca imi da poke tot ii dau inapoi. Pe facebook el are 1000 si ceva de prieteni l-am intrebta citi din 1000 sunt necunoscuti si mi-a spus 50. Am o relatie de 2 ani jumatate, mereu ne-am certat din cauza facebook-ului, ba ca da like-uri, ba vorbeste cu vreo una.
Plus la asta vrea sa se apuce de fotografiat, eu nu sunt de acord, pentru ca asta insemna ca el o sa iasa in oras si o sa vorbeasca cu persoanele care vor sa fie fotografiate. Cum am acces la laptop-ul lui am vazut o conversatie cu o fata cu care trebuie sa se intilneasca saptamana asta, sa vorbeasca despre shooting, iar mie nu mi-a spus nimic, ascunde prea multe lucruri de mine.

Eu nu consider actiunile lui normale. Si din cauza asta mereu suntem gata sa ne despartim.

Voi ce parere aveti?

16 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sint de parere ca omu' e mult prea calm de nu ti-a frecat una peste bot si un sut in dos pina acuma. Du-te si vezi un psiholog, ca ai probleme.

| T0T a răspuns:

Culmea geloziei. Tu ești cea care se poartă și gândește anormal.

| Ella192 explică (pentru T0T):

Anormal? Sa fii lingă prietenul tău si el sa vorbească cu alta lingă tine e normal?

| T0T a răspuns (pentru Ella192):

Asta nu ai specificat.

| Țoglă a răspuns:

Ce dramă laughing Eu dacă aș fi în locul lui, te-aș lăsa.Cum poți să fii așa posesivă? Este și normal să vorbească intenționat cu alte fete după cum te comporți.

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Stiu ca e greu pentru tine, dar incearca sa nu mai fi asa posesiva. Daca menirea relatiei este sa nu reziste pana la nesfarsit, asa va fi, indiferent de modul in care se va sfarsi. Unii sunt de parere ca poti fi inselat si cu tine, pers in cauza, in preajma... Nu e ok nici din partea lui sa ascunda atatea lucruri. Discuta cu el despre asta!

| HappyGirl4 a răspuns:

Nu ti se pare ca esti in pic cam posesiva? Fiecare dintre noi are dreptul la timp liber pe care şi-l poate petrece cum vrea. Daca ti se pare o problema ca el vorbeste cu alte fete,esti un pic cam geloasa,mai ales ca vorbesc pe internet,nu vorbesc fata in fata,nu se intalnesc, nu ai de ce sa fii asa. Daca chiar vrei sa nu mai vorbească cu fetele alea intra pe facebook si dă-le o lecţie, asta tu trebuie sa stii cum sa o faci, iar in privinta fotografiei, spune-i sa te pozeze pe tine, ca doar esti iubita lui.Atat timp cat nu sunteti căsătoriţi nu ii poti impune ce sa faca si ce nu.

| ValiR a răspuns:

Salut,
Faptul ca se uita la una si la alta pe profil nu cred ca este un semn de intrebare sau motiv de despartire, noi baietii dar si voi fetele suntem curiosi sa vedem si alte persoane( cum arata, cum se imbraca, cercul lor de prieteni etc.)
Cat despre conversatia cu fata respectiva poate fi doar in interes de business.
Cred ca trebuie sa aveti mai multa incredere unul in celalalt, dar si faptul ca isi lasa FB- ul deschis pentru ca tu sa te uiti nu cred ar trebui sa iti ridice un semn de intrebare.
Cred ca are incredere in tine dar este curios sa cunoasca si alte persoane.
Bafta!

| Ella192 explică (pentru ValiR):

Dar conversatia cu alte fete care nu e legat de "business"? Cum asta sa cunoasca si alte persoane? daca oricum persoanele sunt din alt oras si el locuieste in Franta.

| ValiR a răspuns (pentru Ella192):

Cred ca tu iti cunosti cel mai bine aproapele sau cel putin dupa 2 ani jumate ar trebui sa- l cunosti destul de bine si sa iti dai seama ce ganduri, planuri are cu tine.
In cazul in care nu ti- ai dat seama poti sa- l intrebi.
Iti urez multa bafta!

| ElMaestro a răspuns:

Poate vrea să vadă cum reacționezi.

| Alex_Andrei_1994 a răspuns:

Si ce va opreste sa va despartiti? Da-i o lectie, luati o pauza. O sa va prinda bine la amandoiwinking

| transpiratieProblem13 a răspuns:

Eu consider ca acea chestie cu poke-ul e facuta din plictiseala prietenului tau. Daca vrea sa faca shooting-uri, poti sa-i spui sa te ia si pe tine cu el, pentru a-i tine companie.

| Ella192 explică (pentru transpiratieProblem13):

Si toata viata o sa tina faza cu plictiseala? M-as duce su eu la shooting, dar n-am timp pentru asa ceva.

| Rautica a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci cand au ei întâlnire, sa ii spionezi.iar cand face ceva neobișnuit te duci la masa lui si il intrebi ce face.
Sper ca te ajuta

| Ella192 explică (pentru Rautica):

Nu e in stilul meu sa fac asa ceva, dar daca o sa ma vada o sa-mi zica ca vorbesc despre shooting.