| Yaro_Kovalchuk_2001 a întrebat:

Am o problema.Deci eu iubesc o fata si ea stie chestia asta dar ea crede ca vrea doar s-o ***! Ea crede asta din cauza la niste oameni prosti. Cum as putea sa rezolv sa nu mai creada? Nu m-am exprimat prea bine pentru ca nu stiu cum sa explic ca sa se-nteleaga. Sunt pierdut...

Răspuns Câştigător
| alyyyyy2018 a răspuns:

Cauta sa faci gesturi care sa ii demonstreze doar ca o iubesti. De exemplu sa iesi cu ea la o plimbare seara intr-un loc romantic, sa ii oferi câteodată o floare. Sa ii faci un cadou personalizat... gen o cana cu o poza cu voi sau un tricou. Nu toate o data, ca apoi rămâi fără idei. Si fa-ti timp sa o asculti, sa simtă ca ii dai atentie. Mult succes.

22 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca nu sre incredere in tine nu ai de ce sa insisti.Nu cred ca vrei o relatie cu o fata ce pur si simplu nu te crede sau crede mereu ca ascunzi ceva.

| minrest a răspuns:

O inviti numai la cofetarie si la pitzerie, frate, si la plimbari prin parc, ziua; ii spui de la inceput ca asta ai in vedere.

| dannyel86 a răspuns:

E simplu: discuti cu ea si o lamuresti despre adevaratele tale intentii.

| Yaro_Kovalchuk_2001 explică (pentru dannyel86):

Am vb cu ea fata-n fata vineri in parc da na n-am fost doa noi si na n-am zis char tot iar daca-i zic prin mesaje ea nu ma crede

| dannyel86 a răspuns (pentru Yaro_Kovalchuk_2001):

Discuta cu ea in privat, intre 4 ochi.
E o chestiune intima care nu are nevoie de spectatori.
Chiar daca ai vrea sa faci sex, daca ea zice nu, nu ai ce face.

| SkyPilot a răspuns:

Ii oferi o floare. Ii spui ca o placi foarte mult, ca o respecti si ca ti-ai dori sa iti ofere posibilitatea sa va cunoasteti mai bine, sa iesiti impreuna si sa poti incerca sa ii transmiti ce simti pentru ea.
Cand iesi cu ea, iti tii mainile acasa.

| Yaro_Kovalchuk_2001 explică (pentru SkyPilot):

1. nu pun mainile pe ea nu-s pervers in hanul asta doar am zis ca nur vr s-o *** adica na cu timpul n-am ce face se poate intampla
2. stie c-o iubesc si ca o respect
3.nu vr ii este frica sa fiu doar eu chiar daca bu i-am facut nimic

| SkyPilot a răspuns (pentru Yaro_Kovalchuk_2001):

3. Invit-o in locuri publice, dar nu in parc. Localuri, etc.
2. Nu, nu stie. Trebuie sa o convingi. Ea crede altceva acum.

| Yaro_Kovalchuk_2001 explică (pentru SkyPilot):

Hmmmmmm

| SkyPilot a răspuns (pentru Yaro_Kovalchuk_2001):

Cum sa creada ca o respecti cand crede ca vrei sa i-o tragi?
Gandeste-te de unde vine chestia asta. Nu e numai ca i-au spus-o altii, poate sa fie din reputatia ta. Poate le-ai tras-o la altele si se stie printre fete. E greu sa te lupti cu asa ceva.
Deci: locuri publice (local, mall) dar doar voi doi. Si te gandesti dinainte ce ai de spus. Ofera-i floarea, asta ii spune in mare masura ca esti serios si simti ceva pentru ea.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Spune-i ca vrei doar sa petreceti timp impreuna si daca o chemi la tine sau i se pare ei ceva dubios poate sa-ti dea jet oricand laughing

| cfrtobias a răspuns:

Ai prezentat-o parintilor tai?

| Yaro_Kovalchuk_2001 explică (pentru cfrtobias):

Ba frate nici nu suntem impreuna, citeste cu atentie

| cfrtobias a răspuns (pentru Yaro_Kovalchuk_2001):

Pai daca nu sunteti impreuna si ea nu vrea crede ce vrea

| Yaro_Kovalchuk_2001 explică (pentru cfrtobias):

Ba vr sa nu mai creada ce spun altii despre mine, e ciudat ca fix acei oamenii care nu ma cunosc vr urat de mine

| cfrtobias a răspuns (pentru Yaro_Kovalchuk_2001):

Asa e lumea rea mereu o fost!

| Yaro_Kovalchuk_2001 explică (pentru cfrtobias):

Adv

| mihaicelsfant a răspuns:

Asa ceva gen era si fostalaughing cam greu explici asa ceva.

| DorelExpertu a răspuns:

Pai si nu asta vrei?

| P3d1a a răspuns:

Frate nu stiu ce iti tot bati capul. Daca nu ai fost cu fata aia intr-o relatie in trecut nu are rost sa fii melancolic si sa zici "vai doamne fara ea nu pot trai". Cauta alta si aia e. La 17 ani cel mai probabil nu o sa ramai cu ea oricum.

| AlMaDi a răspuns:

In orice tip de relatie ai fi, importanta este increderea partenerilor, unul in celalat, daca ea nu exista, relatia nu se poate consolida.
Spre exemplu eu nu inteleg, cum de ea stie ca o iubesti si in acelasi timp poate crede ca tu iti doresti doar sex?
Ea intelege ce spune?
Ea nu are incredere in tine si orice ai spune tu, ea crede ca este o minciuna.
Cum ii poti castiga increderea?
Eu cred ca increderea, nu se castiga doar se pierde, ca ar trebui sa ai incredere in omul care susti ca stii ca te iubeste.