| SkyMen a întrebat:

Am o problema. Îmi place de o fata și mergem la aceeași școală și de fiecare dată când ne vedem pe holurile școlii ne privim direct în ochi, ne privim în ochi și când vorbim. Si m-am certat odată cu ea și m-a întrebat dacă o place. Nu știu, oare mă place? Și ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, atunci când unei fete îi place de tine îţi va acorda mai multă atenţie decât celorlalţi băieţi. Va fi interesată să vorbească cu tine pentru a te cunoaşte mai bine. Va vrea să se afle cât mai des lângă tine şi te va asculta cu interes şi atenţie chiar dacă îi vorbeşti despre cum cresc buruienile. O fată care nu te place va încerca să evite pe cât posibil contactul fizic cu tine. Dacă te loveşte în joacă când vorbiţi, îţi umblă cu mâna prin păr, te atinge pe umăr, etc. înseamnă că este interesată de tine. O fată care nu este interesată de tine nu te va întreba dacă ai prietenă, dar dacă te place te va întreba subtil, de exemplu,, Sper să nu se supere prietena ta că vorbeşti cu mine,,. Dacă o surprinzi în mod repetat că se uită la tine când întorci capul, este iarăşi un semn că te place. Dacă te place va încerca să îndrăgească ceea ce îndrăgeşti şi tu, de pildă ţie îţi place să citeşti, dar ei îi place să se uite la filme. Aşa că va citi şi ea ca să aveţi despre ce discuta. Dacă e interesată de tine atunci se va amuza cu prietenele ei pe seama ta faţă de tine şi va râde la absolut toate glumele tale şi îţi va face complimente.

| SkyMen explică (pentru anonim_4396):

Ma lovit de câteva ori în joaca și mi-a făcut și câteva complimente. Dar nu știu ce să cred.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkyMen):

Fii sincer cu ea şi spune-i direct, fetele apreciază asta.

| SkyMen explică:

Și m-am certat odată cu ea și mă întrebat dacă o plac *. Autocorectorul?