| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema mare, cum ma invatati sa procedez,
Am o relatie de 1 an ne cunoastem de acum 2 ani, am stat 3 luni si m-a parasit pentru ca nu ii placea corpul meu si ca sunt mai plinuta, el avand un copil, dar era in divort.M-am gandit ca s-au impacat, eu m-am simtit foarte prost, dupa 1 an, avand diverse relatii s-a gandit mai bine si m-a contactat.
Sincer nu l-am bagat in seama, dar incet incet iar ne-am impacat, intre timp a divortat.
Deci sincer si nu ma ascund, clar am avut o frica maxima pentru ca iar isi bate joc de mine, sincer m-am gandit sa nu pun suflet si sa fie ceva de genul prieteni cu beneficii.
Avem deja un an, eu stau singura, in loc sa vina la mine sa stea 15 zile cu mine dupa 2 luni de munca el vine si pleaca de la mine, asta este rutina, ca facem un Craciun impreuna, dar fara sa lipseasca mama lui, mama lui este prezenta in toate si peste tot.
Cum vi se pare dragi amici cand un barbat de 34 de ani doarme cu mama lui, dar chestia este ca ea doarme foarte lasciva langa el, nu pot sa pun poza ca mi-ar fi placut sa ii vedeti, dar sa vedeti ce fata am avut si eu, langa ei, eu m-am pus la picioarele lor.
Ca nu accept sa dorm in pat cu "soacra" si el stie ca i-am zis de cand am vazut ca doarme cu ea, sa nu ma puna vreodata sa dormim toti 3.
Ca trebuia sa asteptam un telefon sa ne ducem la varul lui si de aceea ne-am intins ca sunt o exagerata, da, dar eu dupa 10 minute m-am ridicat si am plecat la el la apartament, intinsul s-a transformat intr-o ora jumatate sau chiar 2.
Ca exagerez, ca sunt nebuna sau ca m-am trezit cu fata la cearceaf.
Cum vi se pare voua in loc sa isi petreaca timp cu mine moare la "sanul mamei".
Nu sunt exagerata,dar daca noi nu stam impreuna cum putem sa ne dam seama ca functionam?
Sunt multe de zis, eu muncesc, nu profit dupa el, dar cum mama lui nu munceste si nici nu ii place munca.
Clar salariu este bun, mama lui i-a cerut 5000 de euro fiului ei ca sa ii dea perechii ei,care este turc, ei asa relatie au avut ea s-a plimbat cu tirul cu turcul si a venit turcul cand i se scul...
Sunt foarte multe de zis, dar mie nu mi se pare sanatoasa o relatie asa si eu am frate si mama mea nu procedeaza asa cu noi, asta nu inseamna ca nu ne iubeste si nu ne sufoca, vai fratele meu este o sufocanta si decat ea ea eaaa...
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Uhm,...daca e asa mamos, e naspa. Dar nu pentru ca vezi doamne a dormit cu ma-sa in pat ci daca o lasa sa isi bage nasul in viata voastra.
Casa nu faci cu el. El e recent divortat. Iti garantez ca nu ii arde de insuratoare si de mutat impreuna and ***.
Deci tu alegi. Ori mai stai putin si pierzi vremea, ori te desparti si iti cauti unul care chiar vrea ceva cu tine.
Faptul ca i-a cerut maica-sa 5000 euro nu e treaba ta. Nu sunt banii tai si nici nu ai dreptul sa comentezi prea mult in legatura cu ce face el cu banii lui.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai venit pe TPU sa ne spui frustrarile tale,te-ai descarcat emotional aici,si atat,e si asta bun, tu nu cauti o solutie,ai nevoie de sutinere emotionala,sa te plangi cuiva,sa iti cauti o prietena, solutia rationala este

Vezi de alt drum sau continui pe acest drum, in viata ai de ales, daca omul presista pe un drum gresit e vina lui, ca el doarme cu mama lui nu vad care e problema lui, si eu mi-am iubit mama, desi aveam 29 de ani, nimic nu se compara cu iubirea mamei tale e singura iubire sincera si adevarata

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se numește iubire de mamă. Mai exact nu pot să spun, că mă banează roboțelul. Nu mai număra anii sau lunile petrecute cu el, începe să numeri de când te-ai despărțit, adică de acum.

| Freya1 a răspuns:

Păi tu mai esti inca cu un bărbat ce si-a înșelat soția cu tine, cu tine de care sa si despărțit pe motiv că esti plinuta si nu ii placi.Frate,pe lângă ca si-a batut joc de tine si esti ultima roata la căruță si te alege probabil ca esti buna de măritat poate sti sa gătești, sa crești copii etc te obliga sa o suporți si pe masa.
Fi fata deșteaptă si dai cu flit.

| Mmmmggg a răspuns (pentru Freya1):

Nu a inselat.o cu mine ei erau despartiti de 9 luni, crede.ma ca nu mi.ar placea sa despart nici o familie, m.am gandit ca nu au functionat si ca avem dreptul fiecare la o adoua sansa.
Nu m.am gandit ca nu stie ce vrea, chestia este ca am ajuns la concluzia ca nu stie ce vrea.

| Digikey a răspuns:

Ai datele problemei.Proceseaza si cauta altul mai sanatos la mansarda.
Ca nu vrei este altceva.
Stiai de la inceput problemele astea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Superficial și handicapat. Mi-ar fi rușine să mă afișez cu așa cu ochi în lume.

| SiA31 a răspuns:

Doamne. Citesc și mă minunez.
Drăguța mea, sfatul meu din suflet, ți-l dau cum i l-aș da surorii mele. Lasă-l și pleacă. E plină lumea de bărbați. Crede-mă!
Dacă muncești și ești pe picioarele tale, nu trebuie să depinzi de nimeni. Vei găsi pe cineva care să te iubească și să te aprecieze exact așa cum ești.
O viață lângă un asemenea om, consider că nu se poate trăi.
Problemele pe care el le are vis-a-vis de mama lui, mi se par de natură psihologică. Și acum poate nu sunt atât de grave, dar gândește-te la postura în care vrei tu pusă în momentul în care vei avea și un copil.
Pleacă de lângă el și găsește pe cineva care să te merite.
Fosta lui soție de ce l-o fi lăsat? De bine?
Mult noroc!

| Anjaa a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru situatia in care te afli. Si stii de ce? Pentru ca esti nefericită si stresată, pentru ca lasi un barbat sa te faca sa crezi ca nu meriti mai mult cand esti femeie si poti face orice iti doresti cu viata ta. Esti capabila, si inteligenta... de ce aștepți dupa un copil care inca nu e capabil sa faca o diferenta intre tine si mama lui?

Nu o sa iti zic sa te desparți de el, iubirea este oarba si tu ai dreptul sa il alegi tocmai pe el dintre toti barbatii. Dar gandeste-te la tine, la ce viitor ti-ar putea oferi el. Vei fi fericita daca situatia va fi la fel si peste 5, 10 ani? Te vei simti împlinită?

Nu te mai acuza pe tine pentru ca lucrurile nu merg. Nu da vine pe corpul tau. Daca te iubeste de ce nu vrea sa petreaca timp cu tine, de ce fuge de compania ta? De ce nu te face sa te simti frumoasa si implinita?

Parerea mea este ca e mai rau sa te simti singura fiind intr-o relatie decat sa te simti singura căutând persoana potrivita.