| Doru199999 a întrebat:

Am o problema și as vrea niște sfaturi.

Sunt cu o fata de 4 luni,imi place foarte mult de ea și ea da semne clare ca nici eu nu-i sunt indiferent,adică m- a ajutat cu bani când am avut nevoie,dacă "ma pierd " prin oraș noaptea și nu răspund la telefon,imi suna toți prietenii pana se asigura ca-s bine și multe altele...

Problema este ca eu simt ca este îndrăgostită de altcineva sau in cel mai bun caz de amândoi laughing

Poate pare absurd ca spun asta având in vedere ca noi întreținem relații sexuale regulat,dar simt ca sentimentele ei pentru mine sunt mai mult platonice,in timp ce pentru amicul asta al meu mi se pare ca simte cu adevărat dragoste,nu știu pur și simplu simt asta...
El mi-a arătat ca i-a scris,bine nu i-a spus nimic pe fata,dar oricum dacă nu ar fi interesat-o ma gândesc ca nu i-ar fi scris deloc...

Eu nu sunt genul care sa tragă cu disperare de o relație,adică nu imi place sa trag de ceva ce nu merge.
De câte ori deschid subiectul mereu imi spune ca ma iubește și ca își dorește sa fie cu mine și nu e vorba doar de cuvinte, pentru ca pentru mine cuvintele sunt 0, dar uneori si faptele ei indica asta...
Sunt foarte confuz și nu știu ce sa fac.
Voi ce părere aveți de situație?
Țin sa Menționez ca amicul meu are prietena.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Prea puține detalii ca să ne putem da seama de situație. Nici măcar tu nu reușești care ai trecut prin mult mai multe și ai șansa să-i vezi și limbajul corporal. Dar eu tind să cred că e cum vezi și tu situația, îi pasă oarecum de tine din cauza că sunteți totuși la un grad de intimitate dar nu cred că are pornirea și scânteia aia de iubire pentru tine

| Doru199999 explică (pentru Adry05):

Atracția fata de el exista 100%.
Pana si el mi -a zis ca îl urmărește cu privirea și am observat și eu asta...
In plus sa -ti povestesc o faza: tipul imi este coleg de antrenament și la un concurs local am avut meci cu el,ea obișnuiește sa vina la meciurile mele,dar se îmbracă de obicei super lejer,in schimb când e auzit ca am meci cu respectivul a venit in versiunea ei ceea mai buna sa zic așa laughing
Ideea este ca nu sunt nebun și eu am simțit atracție și pentru alte fete,dar la mine a murit totul la stadiul asta sa zic așa, in schimb la ea pare a fi îndrăgostită...
Ce ma deranjează este ca nu imi spune, adică in momentul in care ne -am cuplat eu i-am zis ca dacă se întâmpla se ne îndrăgostim de altcineva sa ne spunem și sa rămânem prieteni, ea nu își asuma asta și chestia asta ma induce in eroare foarte tare, plus gesturile ei de afecțiune fata de mine și de asta nu știu exact ce sa fac...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă face sex cu tine, cum spui că sunt platonice sentimentele?
Sunt fete moderne la care li se pare ok să aibă 2 iubiți în acelaș timp.

| Daniel323 a răspuns:

Fa schimb de iubite cu prietenul tau pentru o saptamana, poate iti convine si tie.
Daca nu sa mai dea ceva.

| nuivoiesăspun a răspuns:

Bună! Pai daca tu simți ca ea prin fapte își demonstreaza ca te iubește, ca-i pasă și că vrea sa fie cu tine nu vad unde-i problema.
Dacă doar îți spunea si se comporta de? atunci clar era o problema, dar având in vedea ca-ți si spune si-ți și arată de ce-ți faci filme si-ți complici viața?
E normal să mai vorbească si cu alți oameni, doar n-o sa vorbească numai cu tine toată viața, dar în limta decenței. Adică dacă se vede cu vreun baiat și se comporta ca sicum ar fi ceva mai mult decât un simplu amic ai dreptul să fii gelos si sa-ți pui intrebari.
Dacă te face sa te simți ok, iubit, atunci stai linisti că fata e in regulă

| danyda a răspuns:

Cel mai important lucru este cum va simtiti cand sunteti impreuna. Daca amandurora va este bine, este bine. Ce se intampla in rest este mai putin important si este posibil sa faci niste scenarii plecand de la frica ta. Poate dai importanta mai mare unor aspecte normale si asta te face sa vezi totul deformat in ceea ce o priveste. Incearca sa te gandesti la voi ca si cand ai fi un prieten al vostru. Din afara cum e/pare relatia voastra?

| Doru199999 explică (pentru danyda):

In general lumea spunea ca ea este mai implicată in relație decât mine, dar știi cum este... aparentele înșală laughing)
Crede-ma ca nu imi fac filme, chiar nu s genul.
Sunt ferm convins ca este atras de el, problema este ca nu știu in ce măsura, îți dai seama ca dacă ar fi îndrăgostită de el nu as mai putea continua.
Dar încă nu am certitudinea asta și de asta nu stiu ce sa fac.

| danyda a răspuns (pentru Doru199999):

Incearca-ti norocul happy

| DarthNiger a răspuns (pentru Doru199999):

Cred ca cel mai bine ar fi sa va intalniti toti 3 si sa vorbiti sincer unul cu altul, calm, politicos ca niste adulti, fara nicio remuscare ca sa puteti rezolva confuzia.