| Emiliaemy1992 a întrebat:

Am o relație de 3luni cam după cât timp ar fi indicat să ne mutăm împreună?

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cât mai târziu aș zice eu... aveți timp toată viața să stați împreună dacă merge bine, nu văd de ce să grăbiți lucrurile. las-o să vină de la sine, nu mai planifica totu atâta că-și strică tot farmecu

| ania a răspuns:

După ce vă căsătoriți.

| MihaelaDart a răspuns:

Cand va simti voi pregatiti si va luati responsabilitatile in maini pentru a va putea intretine.

| mihai69 a răspuns:

Oricând, între o zi și niciodată.

| Sofer a răspuns:

Te poți muta de acum ca nu contează după cât timp sa te muți. Numai sa va înțelegeți.

| Emma30555 a răspuns:

Sunt persoane care se muta după 1 an altele după 6 luni, altele după mai puțin. Eu personal nu consider ca trebuie grăbit acest pas, vine de la sine după nevoi și sentimente

| AliGab a răspuns:

Dupa casatorie

| ancaval a răspuns:

Depinde ce vârstă aveți și ce planuri?

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns:

Asta depinde de voi și când te simți tu pregătită pentru acest pas?

| Ely1234567 a răspuns:

Asta depinde de tine când simți tu sa faci acest pas

| Csander a răspuns:

Daca "1992" e anul in care tu te-ai nascut, asta inseamna ca ai 27-28 de ani. Nu ti se pare un pic, dar doar un pic, penibila intrebarea? Pe langa faptul ca suna ca si cum ar fi prima ta relatie, se pare ca nici nu sti ce sa faci cu una si probabil esti deja grabita, cumva sa nu il pierzi pe tip, ceea ce probabil o sa se intample pentru ca din punctul meu de vedere e o intrebare care poate pune destul de multa presiune.
Daaaar, cum ti-au raspuns si restul, depinde de ceea ce vreti sa faceti si cum vreti sa faceti.