| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de un an,dar nu a mers bine niciodata. Iubitul meu a fost mereu plecat, timp împreună am petrecut cam puțin.Nu m-a pus niciodata pe primul loc în viata lui,m-a lasat balta pentru altii,nu s-a sfatuit cu mine când a fost vorba de luat o decizie, nu i-a păsat niciodata de mine...mereu a ales sa stea cu altii în locul meu si m-a dat la o parte,pleaca si nu îmi răspunde cu zilele,sa nu mai spun ca m-a inselat de multe ori si e si violent cu mine dar parca ma tine ceva legata de el,nu îl pot lăsa si nu stiu de ce,zic ca-l las apoi ma suna sa ne vedem,vine ma ia si o luam de la capat dar ma încanta pe moment sa merg cu el pentru a nu sta singura,cred ca stau cu el doar sa am pe cineva alaturi,cu care sa ies si nu stiu cum sa scap de asta, sa il las odata.

Răspuns Câştigător
| Oviatafrumoasa a răspuns:

Unica soluție nu este "sa îți cauți pe altul" asa cum spune doamna Violeta. Sa sari din boboc în boboc nu e niciodată o soluție. Știu ca ești confuza și probabil crezi ca îl iubești. Dar te asigur ca la mijloc este doar atașament, sentiment care se dezvolta puternic atunci când ai frica de abandon. Dar te rog fii puternica și dezleaga-te de el definitiv, ești doar manipulata emoțional iar faptul ca este și violent ar trebui sa fie cel mai evident semn pentru tine ca trebuie sa rupi orice legătură. Gandeste-te la viitor, nu vei avea nici unul lângă un astfel de om și sunt sigura ca ai așteptări de la tine. Știu ca poți!

| Evans3110 a răspuns (pentru Oviatafrumoasa):

Este exact asa cum ai spus...am frica aceea de a nu ramane singura
Dar asa este, pot mult mai mult, mi-ai dat o stare de bine cu acest mesaj, multumesc!?

| Oviatafrumoasa a răspuns (pentru Evans3110):

Ma bucur ca ti-am dat o stare de bine. Mult succes, am încredere ca poți!

15 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Te complaci in ceva tare aiurea. Meriti ceva mai bun. Cind vei da de acel ceva mai bun, vei regreta zilele de acum. Si nu uita: un scaun ocupat e ocupat, nu permite altcuiva sa se aseze pe el. Elibereaza-l, sa poata veni acela care merita sa stea pe el.

| darrio2007 a răspuns:

Tie ti se pare ca asta este o relatie? Cauta-ti altul.

| Violleta2022 a răspuns:

Unica solutie: cauta-ti altul!

Nici nu merita sa despici firul in patru, ca relatia asta oricum nu a functionat niciodata, nu va functiona si nu ar putea fi fericita din cauza violeneti si ignorantei pe care acest om ti-o arata.

Fiecare om merita sa fie fericit si sa traiasca o poveste de dragoste, de aceea este improtant sa-i dai astuia papucii cat poti de repede si sa-ti cauti pe cineva LOCAL (de la tine dins at sau oras) si sa nu-i accepti niciodata violenta verbala sau fizica, ca NU este nromal!

| sierra1 a răspuns:

"Iubitul meu...m-a lasat balta pentru altii"

evident: fă la fel!

| relian a răspuns:

Asa este cajuta altul, cand o sa ai pe altul, atunci sa vezi pe cine mai suna sau mai vina sa mai ia.

Acu depinde si cum arati, citi ani ai etc. Daca arati bine, trebuie sal fi lasat de mult laughing daca arati mai slab, atunci ala ar fi motivul pentru care stai cu el, pentru ca stii ca nu prea gasesti pe careva pe placul tau, cel putin cum sa arate fizic. Deci iti place de el cum arata, de aia tot stai acolo.
E bun si asa rau.

| johnnny123 a răspuns:

"cred ca stau cu el doar sa am pe cineva alaturi"

Numai că NU ai pe cineva alături. Îți pierzi vremea cu un om abuziv, violent, care nu dă doi bani pe tine și cu care nu vei avea niciodată o relație adevărată.

În cazul ăsta nu se aplică expresia "mai bine decât nimic".
Nimic este mult mai bine decât "relația" asta.

| Lioana a răspuns:

Reteta e clara. Paraseste-l!

| AliGab a răspuns:

Doar prostia te tine langa un astfel de om.

| blackann a răspuns:

Imi place sa cred si sper ca ai pana in 19 ani dupa cum ai scris aici. Anyway nu e relevanta varsta cand relatia ta include violenta. Nicio persoana nu merita asta si nu inteleg de ce te-ai supune la asa ceva. O sa-ti lase traume si vei ramane lipsita de incredere in tine pe viata. De ce ti-ai bate capul cu o persoana cu care nu a mers niciodata din NICIUN punct de vedere? E clar ca nu va potriviti si ca e o persoana de C*ACAT. Cum adica nu iti raspundea cu zilele? Cum adica te-a inselat de MULTE ORI? Nu vreau sa zic ca-ti meriti soarta, nici nu vreau sa te jignesc, dar tu esti proasta aici pentru ca ai acceptat asa ceva: bataie+inselat.

FOOL ME ONCE SHAME ON YOU, FOOL ME TWICE SHAME ON ME!

| Evans3110 a răspuns (pentru blackann):

Buna,am 17 ani.
Nu l-am putut lăsa deoarece mereu încerca să mă facă să cred că era vina mea... efectiv mereu țipă la mine si imi spunea ca eu îl fac să mă lovească

| blackann a răspuns (pentru Evans3110):

Ok, e vina ta ca il lasi, desi e doar alegerea ta DOAR lasa-l.

| Sophieka a răspuns (pentru Evans3110):

Iti dai seama ca ai atras un om narcisist? Asta e o boala. Sunt oameni bolnavi mintal, da intr-adevar...Se fac tot mai multe podcast-uri, carti si interviuri cu terapeuti / psihologi / persoane care au reusit sa iasa din ghearele persoanelor narcisiste.

Opreste-te pana nu va fi prea tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Așa se poartă bărbații cu cele pe care nu le iubesc.