| alex495 a întrebat:

Am patit de multe ori fetele cu care discut sa-mi spuna ca se simt bine cu mine, suntem pe aceeasi lungime de unda, am o gandire matura s-a.m.d dar cand se punea problema de relatie nu. Ce anume gresesc in interactiunea mea cu fetele de ajung in situatia aceasta?

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Astea sant vremurile in care traim, femeile cu pretentii si barbatii violenti, lipseste un factor autonom intre noi care e in dezvoltare in momentul actual, sper sa prind fericirea sufleteasca cat mai curand. https://www.youtube.com/watch?v=gZ4lZJZ130U

| Liviu a răspuns:

Same here, poate suntem blestemati, in plus, nu poti fi pe plac la toate, trebuie sa gasesti uan ca tine xD

| Adry05 a răspuns:

Nu reușești să emani masculinitatea și sexualitatea care face fix diferența între băiat prieten și băiat iubit. Ești un partener plăcut d conversație pentru că au ce vorbi cu tine, probabil ești ascultător activ și o prezență plăcută dar nu reușești să creezi atracție.

| alex495 explică (pentru Adry05):

Mersi. Si ai putea sa ma ajuti cu o carte ceva sa mai studiez despre asta? Sau poti sa mi pov aici daca e, dau funda

| Adry05 a răspuns (pentru alex495):

Sunt pe Youtube video-uri grămadă cum să comunici și să fii interesant pentru sexu opuus

| alex495 explică (pentru Adry05):

Un ex de vloger la care te uiti tu?

| Adry05 a răspuns (pentru alex495):

Nu mă uit pentru subiectu ăsta, doar am văzut că-s multe. Doar scrie cuvintele cheie și îți dă sugestii grămadă și vezi ce ți se potrivește

| anonimg a răspuns:

Numai cineva care te cunoaste poate sa spuna ceva despre tine.
Nu stiu cate de mult te poate ajuta cartea aceasta sa te descoperi:
https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| Frank51 a răspuns:

Nu o atragi fizic indeajuns, sunt mai multe la mijloc nu doar partea mentala.

| alex495 explică (pentru Frank51):

La barbati conteaza alte calitati nu fizicul. Eu glumesc mult, fac caterinca si la un punct imi afisez placerea de a vb cu pers aceea. Ceva mai trebuie in plus si nu o fac

| Frank51 a răspuns (pentru alex495):

Nu. Pe primul plan este fizicul, el aprobă dacă merită să cunoști persoana sau nu. Pentru mine poate sa fie cea mai cuminte, sfântă, virgină, de casă, femeie că rămânem prieteni dacă nu trece prima etapă. But thats just me.

| cristimihailov a răspuns:

Exagerezi cu vorbitul.
Esti doar povestitor.
Treci la actiune, explica ce doresti.

| alex495 explică (pentru cristimihailov):

Pai inv in oras dar sunt amanat?

| cristimihailov a răspuns (pentru alex495):

Daca bati odata la o usa si nu ti se deschide...
E foarte posibil ca si a doua oara sa patesti la fel.

Tot ce trebuie sa faci este sa bati si la alte usi.

| zilog a răspuns:

Să te ajut să înțelegi: chiar dacă ele sufletește ar dori să fie cu tine știu foame din casa lor unde tatăl lor chiar dacă știa o meserie a fost depășit de tehnologie. și mama ei are sănătatea în pioneze așă că nu mai poate să vândă și în iarna acesta ca în toți anii în piața sudului la tarabă blugi luați din europa.
Sa săturat să treacă săptămâni în care degeră degeaba. alt ceva nu știe să facă.
Acum părinții ei chiar dacă tatăl ei este fost chirurg om cu carte sau profesor
îî spune fată dragă găseșțe și tu pe cineva care să ne ajute și pe noi
nu vezi ce greu o ducem
și mama ei îi explică că are banca între picioare.
așa că ei sunt uzați obosiți șî nu mai pot iar întreținerea trebuie plătită că îi dau în judecată.
iar fata nu a făcut prea multă școală influențată de fufele de la salonul de înfrumusețare unde i-au băgat prostii în cap.
Așa că acum chiar dacă și-ar dori un băiat ca și tine îi ghiorăie mațele mamei ei și tatăl ei așteaptă să ajutor sa plătescă întreținerea.
iar frigiderul este scos din priză de mai bine de o lună!

Acum tu trebuie să concurezi cu boșorogi ca mine care au bani dar nu mai au tinerețe,
sau cu italieni care vin cu valiza sau cu arabi care le da sa bea sa manance prin cluburi apoi vine nota de plata de la club de 90000 lei și le arată nota de plată
și le spune pe față că ei nu au cheltuit atâția bani în seara aceea cu ea ca să nu ajungă în pat cu ea
așa că trage de ea o bate in club o ia cu amenințari o dezvirginează și o ține drogată și datoare acum înafara părinților care îî cer să pună și ea ceva pe masă mai are nevoie și de droguri!

Plătește tu totate facturile acestea! Plus concurează cu ofertele de a câștiga bani din video-chat pentru că acum femeile nu mai sunt palpabile cum le dă primul fir de păr
cum gata pe video-chat! ca îșî fac banii lor și cunosc și italieni!
Așa că dă-le tu mai mult în așa fel în cât să fie semnificativ față de cât își poate câșțiga singură din video-chat
PLUS ANTURAJUL MALEFIC SI NOCIV PE CARE ELE ÎL CONSIDERA CA FIIND COOL
care îi dă o falsă impresie de pițipoanca fandosită cu aere de vedetă
dar dacă opui să împartă 1+2:3 ea o să spună ca este =1

| alex495 explică (pentru zilog):

Am un salariu bunișor, deci situatia materiala tot nu m-a ajutat. Si nu, nu s nesimtit sa fac pe arogantul, ma comport ca orice alta persoana

| zilog a răspuns (pentru alex495):

Am spus ca sunt si exceptii 0, 001% din femei sunt ca in basmeele copilariei acelea cu alba ca zapada si cei sapte pitici
stai ca geseam basmul
basmul cu harap alb si printesa din padurea adormita
sau romeo si julita

| Digikey a răspuns:

Le este jena sa-ti spuna direct ca nu sunt interesate in vreun fel de tine.

| alex495 explică (pentru Digikey):

Pai si ce anume gresesc in interactiune de nu sunt interesate de mine sa avem relatie?

| Digikey a răspuns (pentru alex495):

Eterna problema. Fetele catre iti plac pentru ele esti neinteresant. Fetele care in schimb te plac ti se par neinteresante.
happy

| alex495 explică (pentru Digikey):

Poate la tine e altfel dar eu nu am fost abordat niciodata de o tipa asa random. Altfel nu vad cum ar merge asta

| SingleForOne a răspuns:

Unele vor să fie tratate că niște prințese, adică mesaje de iubire, scrisori, ciocolată, și chestii. pe lângă asta, vor și pe cineva funny care face mereu glume, mișto, alte lucruri amuzante și imature (de la gâdilat până la urcat pe pereți și vorbind ceva fără sens sau ceva "fun fact" la întâmplare). pe lângă și aceasta, vor și că cineva să le aprindă în focuri, adică să le enerveze, să facă urât, și de astea, în același timp să le pui și la punct. pe lângă și aceasta, să fie cineva normal (nu romantic, funny, pus pe ceartă, prea deștept, prea prost, etc), pur și simplu normal, discutând chestii la întâmplare sau ceva semnificativ (de la "de ce nu există cai roz?" Până la politică, științe, problemele lumii, etc)... A, da! Și cineva cu bani, în unele cazuri!

Mai pe scurt, cam toți prietenii pe care îi are, sau majoritatea personalităților, să se întâlnească într-o singură persoană, mai mult sau mai puțin. Adică, băiatul/bărbatul perfect.

| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Păi dacă fata se simte bine cu tine, nu neapărat că vrea și o relație cu tine, cred că mă înțelegi ce vreau să spun unele se se simt doar bine cu tine și atât

| zilog a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Foarte rar femeile stau cu un barbat ca se simt bine cu el
cred ca o data pe la 12 ani pana in 17 ani stau din dragoste.
pe unrma sigur le manipuleaza cineva
apoi marea majoritate umbla după "mai bine "
să aibă un trai mai bun cum sunt invațate de sistem de si sufletul lor este in ruine si mai ramane doar o umbra dintr-o zână.
Iar pe parcurs câteva se realizeaza 0.01% dintre ele prin cultura pile cunostinte si relatii ajung sa detina funcții si averi si apoi
sa isi aduca aminte si de sufletul lor
si isi cauta din nou pe la 46 ani pe cineva cand vad ca sau zbarcit ca tot ce au facut in viata a fost sortit esecului goana dupa bani dupa avere dupa consumerism. si le mai vine la unele dintre ele mintea la cap si incep sa isi caute un iubit nu doar un sponsor cum le invata absolut toate canalele mediatice!

| alex495 explică (pentru Katona_Claudiu_1999):

Aici vreau sa ajung. Si ce anume nu fac de ce nu vor o relatie cu mine?

| Katona_Claudiu_1999 a răspuns (pentru alex495):

Păi nu știu că nu te cunosc să-ți spun de ce nu te plac fetele,dar te-aș sfătui să cauți fete care te cunosc cât de cât,cum ar fi cele de la locul de muncă,facultate dacă mergi la facultate sau de ce nu,cele din grupul de prieteni, nu toate fetele s la fel, altele pur și simplu nu vor o relație, deși le atragi fizic, sau poate nu sunt pregătite pentru o relație, sau le e frică să intre într-o relație, sunt foarte multe motive.Acuma eu sunt de părere că cine te place cu adevărat, nu numai fizic, știe foarte bine de ce te place, și te urmează absolut oriunde, dacă fata e serioasă. Sper că te-am ajutat, și sper să găsești aceea față care să-i placă cu adevărat de tine.

| 7PotDouglah a răspuns:

Răspunsul este simplu: discuți prea mult. Fetele mai vor si fapte, nu doar vorbe.

| Ciorogârla a răspuns:

Tu ai impresia ca citim in pahare de cristal si boabe de cafea?
Nu te doare mana sa le tragi de limba pentru un motiv bun...

| alex495 explică (pentru Ciorogârla):

Crezi ca n am incercat? Imi baga vrajeala ca nu i pregatita de relatie, sau ca nu se gandeste la rel in mom asta, sau n are timp de relatie s-a.m.d