| Ajram a întrebat:

Am și eu intrebare, părinții mei nu sunt de acord cu iubitul meu, nu îl accepta, noi ne iubim mult, ei nu vor sa accepte relația mea cu el, ce sfaturi îmi dați in situația asta?

Răspuns Câştigător
| Alina0124 a răspuns:

Ești majoră, tu răspunzi pentru tine, nu părinții tăi. Dacă zici că-l iubești și crezi că el merită iubirea ta nu asculta de părinții. Dar încearcă să fii independentă, în caz că peste o perioadă de timp o să realizezi că nu el e alesul și poate îți dă "un șut în fund" și te trimite acasă, iar acasă nu are cine sa te mai primească, tu să te poți descurca singură.

23 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa asculti in totalitate de parinti ca au ei un motiv foarte intemeiat de refuza relatia asta, acre de obieci se diovedeste a fii foarte adevarata.
Inca nu am intalnit parinti care sa vrea rau copiilor, asa ca, asculta-ti parinti care te iubesc si iti vor tot binele din lume, ca nu gresesc cand iti spun ca nu sunt de acord.

| sierra1 a răspuns:

Câți anișori au iubițeii?

| Ajram explică (pentru sierra1):

Eu 22 el 32 dar me iubim mult asta contează fericirea noastră

| sierra1 a răspuns (pentru Ajram):

La vârsta asta (se presupune că) poți deja să decizi singură ce e bine pentru tine

| Ajram explică (pentru sierra1):

Asta zic dar când familia este împotriva nimic nu merge bine

| sierra1 a răspuns (pentru Ajram):

Locuiești cu familia ta? lucrezi?

| Ajram explică (pentru sierra1):

Da cu ei locuiesc in curând o sa lucrez

| sierra1 a răspuns (pentru Ajram):

Mde, in cazul ăsta nu prea faci ce vrei - știi vorba aia "casa lor, regulile lor"

| Ajram explică (pentru sierra1):

Știu asta dar nimeni nu poate sa te oblige sa daci ca eu da spui in fata lor ca faci așa dar tu faci ca tine când iubești faci totul pentru persoana care o iubești

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Discută cu ei.

| Ajram explică (pentru sadrian46):

Nu înțelege ei orice le as spune nu vor

| sadrian46 a răspuns (pentru Ajram):

Atunci vă întâlniți în secret.

| Ajram explică (pentru sadrian46):

Vreau sa plec la el in Decembrie fără ca familia sa știe eu fac ce simt ce contează pentru mine este el

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Ajram):

Ești curajoasă

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Eu inteleg ca au si ei un motiv acolo. Nu sunt sigur ca asa ca sa iti faca tie in ciuda.

Daca tu esti alba si el tigan, lasand la o parte partea cu egalitatea, drepturi, dragoste, etc... te vei lovi de societate. Daca tu si el veti reusi sa razbiti cumva, atunci copiii se vor lovi de acest zid.

Daca as fi fost eu unul dintre parintii tai, as fi fost total impotriva din cauza de mai sus. Mai bine plangi acum 2 saptamani in loc sa plangi o viata. Si nu numai tu.

Mai sus este un exemplu. Nu cunosc situatia ta. Dar cred ca si ai tai au un motiv.

| Ajram explică (pentru cristimihailov):

Motivul lor ca nu vrea nu au nici motiv rău așa pur simplu nu vor el este barbatul care îl iubesc și nu o sa renunt la el pentru ca așa vrea familia mea o sa lupt pentru relația mea el este genul sa vorbească rece cu ei și familiei mele nu îi place eu prefer sa renunt la familia mea pentru el când iubești faci totul pentru persoana care o iubești faci ce simnti și ce te îndeamnă inima

| cristimihailov a răspuns (pentru Ajram):

Si daca ai consuma stupefiante ai face la fel.

Insa, daca ai putea sa te opresti un pic si sa incerci sa intelegi ca poate in spate e totusi ceva.

Ai ocazia sa construiesti o familie cum ti-o doresti sau una in care sa consideri ca mereu ai dreptate (adica gresita).

Nu uita, ca de ajutorul parintilor o sa ai nevoie toata viata. Acum te mariti si stai cu el, dar pe urma ar trebui sa apara niste copii. Ghici cine o sa te ajute cel mai mult?

Dar daca nu te vei intelege cu el? Ghici unde o sa aterizezi pentru idei, sau in cazul in care va despartiti?

Oricum ar fi, e mult mai interesant sa fie familia fericita, decat tu samurai.

Situatia este inteleg destul de instabila. Poate e momentul sa lasi inima putin deoparte si sa intrebi si creierul ce spune...

Sau poate si mai simplu, intreaba niste prieteni de ai vostri in care ai incredere, ce parere au ei despre situatia voastra.

Padurea uneori nu se vede din cauza copacilor, parca asa se zicea.
Iar uneori delimitarea intre punctele de vedere este prea fina ca sa fie vizibila de asemenea.

| Marius22222222222 a răspuns:

Știu cum e

| Ajram explică (pentru Marius22222222222):

Este greu când alți se pun împotriva suferi mult când familia este împotriva dragostei

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Ajram):

Da

| Alina0124 a răspuns:

Părinții de obicei își doresc binele copilului lor. Întreabă-i de ce nu îs de acord cu el. Poate ești prea mica pentru o relație. Câți ani ai? Dacă ești minoră și ei nu-l vor, în caz ca te gândești să fugi la el, e posibil să-l bage la corupere. Vorbește cu părinții tăi, adu-l chiar și pe prietenul tău sa vorbească cu ei.

| Ajram explică (pentru Alina0124):

Am 22 de ani el 32 dar ne iubim mult ei nu văd cât de fericita sunt cu el îl iubesc mai mult ca orice pe lume credeam am făcut tot ca ei sa fie Fericiți dar acum este rândul meu sa fiu

| Alina0124 a răspuns (pentru Ajram):

Ești majoră, tu răspunzi pentru tine, nu părinții tăi. Dacă zici că-l iubești și crezi că el merită iubirea ta nu asculta de părinții. Dar încearcă să fii independentă, în caz că peste o perioadă de timp o să realizezi că nu el e alesul și poate îți dă "un șut în fund" și te trimite acasă, iar acasă nu are cine sa te mai primească, tu să te poți descurca singură.

| dariaflorina a răspuns:

Daca ești majoră,eu consider că ai tot dreptul să faci ce vrei cu viața ta. Un dezavantaj ar fi daca depinzi de ei cu bani, așa puteai sa pleci, dar dacă nu ai bani, unde vei putea sta? Te poate ajuta cineva? Singura soluție e sa vorbești cu ei sa le spui că tu ți la el și că îl iubești, dar dacă nu înțeleg nu aveți decât să vă vedeți pe ascuns.