| Iamnimeni2912 a întrebat:

Am si eu o curiozitate, vi s-a intamplat sa va reimpacati cu un baiat cu care ati fost in copilarie?
Sau dupa ce v-ati despartit ati reluat legatura? Mai exista impacare dupa despartire?

Răspuns Câştigător
| Iamnimeni2912 explică:

D.p.d.v psihologic, cu siguranță, timpul nu desparte întotdeauna, câteodată mai și vindecă, împacă, unește. (deși mai puțin și destul de rar) Ai parte de o situație de viață favorabilă. E rar ce se întâmplă, dar asta e dovada că lucrurile nu sunt menite totdeauna să fie triste. Keep smile! happy
Funda? happy

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A incercat fosta sa revina in viata mea si am facut-o pedigree

| Iamnimeni2912 explică (pentru mgtow):

Cum adica pedigree? Nu ne-am despartit din cauza mea oricum, doar el este nehotarat! Ma gandeam daca trece timpul lucrurile se vor aseza si poate ne vom regasii! Voiam sa stiu daca ati avut experiente de genul

| mgtow a răspuns (pentru Iamnimeni2912):

Adica i-am dat eject era cat pe ce sa fie ceva dar nu i-am permis

| Iamnimeni2912 explică (pentru mgtow):

Pai de ce nu?

| mgtow a răspuns (pentru Iamnimeni2912):

Pt ca m-a inselat in trecut. Si nu am trecut peste

| Iamnimeni2912 explică (pentru mgtow):

Imi pare rau, asta este ceva destul de grav, normal sa nu mai poti sa refaci ceva cu persoana respectiva!

| MPersephone a răspuns:

Eu cred ca uneori exista. Uneori persoanele au nevoie sa creasca separat, pentru a reveni impreuna. Daca problema e in cuplu, atunci nu cred ca impacarea e buna, deoarece problema va reveni. Daca problema consta din circumstante nefavorabile sau de gura lumii, atunci impacarea e posibila, avand in vedere ca problema nu vine de la cuplu.

| BotezanDaniel a răspuns:

Salut! happy Sigur, este.

| qwertpro a răspuns:

Salut,evident ca e posibil sa te impaci cu cineva cu care ai fost certat, mai ales daca a trecut atata timp.Am avut o situatie in care m-am impacat cu un prieten cu care am fost certat un an, si recunosc ca s-a mai schimbat, dar a ramas in principiu aceeasi persoana, doar ca am invatat eu sa accept defectele acestuia si acum suntem prieteni foarte buni.In copilarie erati cu totul altfel, anii au trecut si fiecare dintre voi s-a mai schimbat, deci e evident ca puteti din nou sa fiti persoane apropiate.Totul depinde de modul in care veti gestiona relatia.

| DanielIlie a răspuns:

Dragostea e oarbă... sad