| 0771195235 a întrebat:

Am și eu o întrebare, e bine sa stai cu un băiat de etnie rroma?
In acelasi caz sunt și eu, că mă place un băiat de etnie rroma dar nu știu dacă să mă pun cu el, se enervează repede dar totuși văd că tine la mine chiar daca nu sunt cu el vorbește frumos și diferit fata de alti rromi!

Help meee cat mai repede

Răspuns Câştigător
| Andresso a răspuns:

Normal ca e bine, sunt si ei oameni si rromii sunt, unii din ei, putini dintre ei sunt oameni linistiti si mai corecti ca romanii, mai degraba romanii sunt "tigani" decat acei rromi. Vorbeste cu el, sau analizeaza-l mai mult si daca intr-adevar vorbeste frumos si are un comportament mai civilizat, de ce n-ai fi cu el? Incearca.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Clar nu. Cine stie in ce cercuri te baga. Mai ales ca nici nu esti sigura de el inseamna ca n-ai cine stie ce sentimente fata de el asa ca stai departe. mai si zici ca se enerveaza repede, pai sa se obisnuiasca cu tine si sa vrei sa-l parasesti, te trezesti cu 3 generatii la usa. Sau sa faci ceva sa nu-i convina. Treaba ta, pune-ti familia in pericol pentru un moft stupid de-al tau

| Freya1 a răspuns:

Daca este respectuos si educat poti sa formezi o relatie cu el, daca in schimb este obraznic in timp oricum nu va merge.
Nu cred ca este atat de important daca sa fi acum cu el sau nu, important e ca daca incepe cu prostii sau sa devina agresiv sa rupi orce legatura cu el.

| Andreeush a răspuns:

Dacă zici că se enervează repede de unde știi că nu va deveni agresiv în relația voastră?
Eu aș zice să ai grijă, nu contează că e rrom sau altă nație, contează caracterul și sufletul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeush):

Caracterul e influentat de rasa/etnie/natie/zona geografica, desigur peste tot sunt exceptii dar merita? Sa presupunem ca intr-un grup de 100 de oameni, sunt 10 de treaba, 90 talhari. Merita sa risti, si sa iei teapa daca esuezi? Eu ma incred in cifre/statistici

| Andreeush a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu merită după cum prezinți situația.

| SilentRain a răspuns:

Vrăjeală ieftina, nu îți bate capul cu el
La început toți băieți se poarta frumos după un timp își arata adevărata fata

| sofisis a răspuns:

Etnia nu dicteaza caracterul unui om. Cunosc tigani mai oameni decat romanii si tigani care isi fac de ras propriul neam. E important sa cunosti INDIVIDUL nu etnia.

| Plato a răspuns:

Se poate sa fie diferit, se poate sa.se schimbe dupa ce isi atinge scopul. Dar asta nu din cauza ca e rrom.
Daca tu-l iubesti, nu conteaza rasa lui sau a ma-si.

| Emma30555 a răspuns:

Daca se enerveaza repede nu e bine. Fii prudenta, nu te grabi

| DorelExpertu a răspuns:

Daca te crezi mare imblanzitoare de lei, nu ai decat.
Dar eu cred ca esti doar o copila nayva, deci mai bine ti-ai vedea de treaba ta.

Si totusi, de ce ti-ai pus numarul aici?

(Si am scris nayva, cu y, deoarece TPU considera ca vreau sa scriu naiba, nu nayva)

| Plato a răspuns (pentru DorelExpertu):

Ma dispera cu "naiba" lor.