| Daniel_Iulian_1980 a întrebat:

Am și eu o întrebare pentru fete.
Dacă ați fi abordate pe strada de un baiat care ar vrea sa între în vorba cu voi(metrou, parc, autobuze) și v-ar cere Instagram-ul ați vrea să vorbiți cu ei sau v-ati simți ciudat și nu ați vorbi?
Întreb asta pentru ca vreau și eu sa intru în vb cu fete pe strada și nu știu cum s-ar simți fetele sa fie abordate asa.
Mulțumesc!
P.S. Fără comentarii răutăcioase.

33 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Orice relatie presupune citiva pasi, cateva trepte de urcat. Pina la o prietenie serioasa ai de urcat cateva etaje happy
Ce vrei tu, presupune sa sari peste cateva trepte serioase. Incearca sa sari peste 5-6 trepte ale unei scari. Sigur vei cadea. Asa e si in relatii. O abordare brusca, oricit de macho man ai fi, sau pe gustul celei abordate, va duce la cadere din start.
Suntem oameni. Ne deschidem incet in fata altora. Si pe altii in acceptam in jurul nostru la fel de incet. De aceea sunt necesari pasii de care zic.
Daca chiar vrei sa se intimple ceva, poti merge la cele de pe trotuar. Ele se vor bucura intotdeauna ca le abordezi. Dar si mai apoi ramii cu buzunarele goale happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

Ai merita funda!

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa zici tu...
Altcineva mi-a dat nefolositor și eronat! laughing
Chiar mă gândeam, daca și acel răspuns poate fi etichetat ca eronat, ce sa mai zici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

Eu sunt curioasa happy... care a fost utilizatorul care ti-a votat raspunsurile? " Intrebatorul "... sau anonimull? happy

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Niciunul din ei...
ROB3RT89
Eu cand am vazut, am zis: "Mare e gradina Ta, Doamne!" happy
Hai ca nefolositor putea fi, ca nu raspunde la intrebare, dar nu eronat! Eu cred ca am exprimat o realitate in el, deci nu e ceva gresit.

| ROB3RT89 a răspuns:

Sa vezi ce raspunsuri sincere o sa primesti, mai bine ai vorbi cu cineva care sti sigur ca a facut asta si poate sa-ti ofere un raspuns concret!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca mi-ai place probabil ti-as da numarul de telefon, dar nu site-urile de socializare, ca acolo este barfa multa, flirt mincinos si nu iese nimic din online-ul ala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si daca cumva nu iti dai seama si tipul care iti cere numarul de telefon e de fapt tipul asta?
https://youtube.com/playlist?list=PLfpSgge9rxHAw5x89z8QS8s11GhnWt2ZE
Hmm... de unde stii ca n-ar fi genul lui? Sau el?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-am inselat niciodata in privinta oamenilor, chiar niciodata!
Nu sunt usor de abordat si nu mi-am dat numarul de telefon la toti care m-au intalnit pe strada.
Iar cand eram deja intr-o relatie, chiar de-mi placea tipul din fata mea, ii spuneam ca sunt deja in realtie, deci inaccesibila.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu m-am inselat niciodata in privinta oamenilor, chiar niciodata!

INTELEG! ( happy ) INTUITIE FEMININA! Mereu spun... orice detectiv bun o are, ( intuitia ) datorita MESERIEI! Femeile o au datorita... circumstantelor!?

Nu inteleg cum unii nu te plac deloc cu raspunsuri de genul! happy
Am vazut ca multora le esti antipatica, mie imi esti chiar putin... simpatica!

Da- le peste nas! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar vezi tu... uneori chiar daca simptim ( femeile au al saselea simt! ​EU, una IL AM! SI L-AM AVUT MEREU! CRED CA M-AM NASCUT CU EL!
Uneori nu ne ascultam intuitia! (sau ratiunea ) si NU pentru ca nu o avem / le avem! ...ci pentru ca nu vrem!
( Vrem intentionat sa o / le ignoram)

https://www.tpu.ro/......-aceea-in/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

In primele 10 secunde dupa ce ne-am cunoscut prima oara l-am etichetata a fi smecheras! DESI NU STIAM NIMIC DESPRE EL!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt o persoana foarte directa care-i spune omului in fata adevarul, fara menajamente.
Cei care sunt maturi il accepta si chiar comenteza, fiind dispusi sa inteleaga situatia lor si chiar sa-si ajusteze situatia, cautand o rezolvare.
Daca ii spui adevarul unui copil rasfatat si needucat, atunci te injura si iti vorbeste porcos, fiindca nu concepe ca cineva sa-i zica lui ce sa faca sau sa-l critice, cand el se considera mai destept decat un adult trecut prin viata.
Am destui "prieteni" pe TPU care ma cauta in privat sa-i ajut cu sfaturi, iar ce vezi tu pe aici, pusi pe injurat sau cearta, sunt useri cu conturi efemere, care apar azi si dispar peste noapte, ca-i blocheaza adminul.
In viata nu-i poti multumi pe toti, asa ca, speri ca cei care au urechi sa auda si ochi sa vada, vad si inteleg ce le spun, ca ceilalti oricum fac dupa cum ii taie capul, pana ii loveste karma. si se trezesc la realitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dupa principiul biblic

" Nu mustra pe cel batjocoritor, ca să nu te urască; mustră pe cel înțelept, și el te va iubi! Dă înțeleptului, și se va face și mai înțelept; învață pe cel neprihănit, și va învăța și mai mult! "

https://www.google.com/amp/s/www.bible.com/ro/bible/191/PRO.9.8-9.VDC

In unele editii " batjocoritor " e inlocuit cu " nebun "!

BUN RASPUNS!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu stiu care sunt credintele tale ( sau daca le ai), oricum nu conteaza, acum, AICI!
Dar citatul are o mare RELEVANTA, AICI, ACUM! happy

Spor la si mai multe raspunsuri! happy

| Lioana a răspuns:

Am o parere foarte proasta despre cei care abordeaza femei pe strada.
Totusi daca ar fi un tip in standardele mele de frumusete si bun gust si daca ar spune ceva inteligent, poate i-as raspunde. Dar date de contact nu ar cere un barbat pe gustul meu. Daca ar face-o ar strica tot. Ar trebui sa ma faca sa raman cu gandul la el si sa sper sa il reintalnesc.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Lioana):

Ce vrajeala, daca iti place dai fara sa ti se ceara!

| Lioana a răspuns (pentru ROB3RT89):

In care film SF ai vazut asa ceva? laughing

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Lioana):

Intr-un film numit "realitate"nu vorbim de filme aici!

| Lioana a răspuns (pentru ROB3RT89):

Cred ca realitatea ta se desfășoară intr-o lume imaginara.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Lioana):

Am inteles, doar crezi, nu esti sigura!

| Lioana a răspuns (pentru ROB3RT89):

Sunt foarte sigura de ceea ce cred.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Lioana):

Daca te uiti mai atenta, esti putin de moda veche.
Sper ca nu esti si genul care se refugiaza in emisiuni gen "nora pentru mama" pune 1000 de poze pe facebuck pentru putina atentie...

| Lioana a răspuns (pentru ROB3RT89):

Am sa consider un compliment faptul ca ma consideri de moda veche. Moda noua duce tinerii spre degradare morala.
In ceea ce priveste emisiunea specificata de tine eu nu o urmăresc. TV-ul nu-l mai deschid aproape deloc, ca nu are nimic interesant pentru mine. Dar tu de ce te uiti la astfel de emisiuni? Sunt un loc de barfe si certuri. Sper ca nu te inspiri de acolo.

| siriusblack98 a răspuns:

Ce răspunsuri te așteptai să primești? laughing Aici sunt aceleași fete care atunci când le abordează un băiat ( poate el să fie și înger trimis din cer ) îl resping agresiv/pasiv agresiv ajungând acasă și plângând că nu au pe nimeni.

| haileewatson a răspuns:

Faptul ca vrei "sa intri in vb cu fete strada" e din start dubios si inutil pentru tine fiindca iti faci sperante degeaba. Ca sa cunosti fete sau sa te imprietenesti cu oameni in general, cel mai bine e sa o faci prin prieteni comuni, prin locul de munca, scoala, sau diverse activitati/hobby-uri/evenimente unde stii clar ca oamenii aia sunt acolo fiindca au aceleasi interese ca tine.

Nicio fata vreodata nu o ii dea instagramul unui necunoscut pe strada. Nicio fata vreodata nu o sa ii dea numarul de telefon unui nescunoscut care o abordeaza la metrou/autobuz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmbracă-te frumos și poate o să te bage în seamă vreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU, cel mai probabil NU!

I-as baga scuza cu Nu am ( de exemplu, Instagram eu nu am, si nici nu o sa-mi fac vreodata! ), Facebook as putea spune ca nu am, ( Asta spun! de fiecare data! ) Adevarul? Am un cont pe care intru maxim de doua ori pe luna ( fara poza profil, informatii cont etc ), si il dezactivez de Fiecare data cand nu il folosesc!
Numar de telefon?
Nu il stiu! ( de obicei il schimb cam de doua ori pe an ) happy

Daca as raspunde tuturor abordarilor stradale ( si le-as mai oferi si numarul de telefon )... mi-ar suna telefonul ca la call center!

Deci, NU, mersii!

In plus, unii mai sunt si niste ciudati sau nu prea stiu sa lege doua vorbe!
Get real!, daca intr-adevar vrei sa cunosti fete fa-ti cunostinte in cercul de prieteni!
Sau vrei neaparat sa vi etichetat " dubios", " ciudat", " obsedat ", " nef*t*t "?¿

Tu cum ai reactiona daca ai fi fata si ai avea mereu de-a face cu asfel de barbati, ca tine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur!, conteaza mult si modul de abordare!
Daca pari un ciudat sau un obsedat, NU ai nicio sansa!

Oricum, majoritatea vor spune NU! happy

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine nu e ciudat, obsedat, și știe să lege doua cuvinte, nu te abordează in acest fel! Nu e doar o eticheta, cel mai adesea aceștia o fac.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

Spune-i si tipului care a pus intrebarea! Se pare ca el nu intelege! Mai ales ca a tinut sa puna enşpe mi de intrebari pe acest subiect! ( al " abordarii stradale" )

Răspuns utilizator avertizat
| M679 a răspuns:

Bună, depinde de fiecare.
Eu sunt deschisa la asta, pentru ca și eu am cerut instagramul, când vedem pe cineva dragut.