| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire :-s. In noaptea de revelion m-am certat cu prietenul meu toata noaptea, am plans straight face. Eu de fel sunt, superstitioasa si toata lumea imi spune ca asa v-om fi tot anul si ca v-oi plange mereu straight face. De la revelion pana acum s-a schimbat si se comporta foarte frumos tinand cont ca am o relatie de aproape 2ani si nu ne-am certat pe motive grave. Ce parere aveti?... si nu vreau raspunsuri rautacioase.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Răspunsul meu nu va fi răutăcios, voi spune numai adevărul şi strict părerea mea.
Nu e bătut în cuie că ceea ce se face de revelion se face tot anul, e doar o superstiţie inutilă, la fel ca celelalte, nişte vorbe aruncate degeaba. Poate că există excepţii şi unele superstiţii se adeveresc din cauza unor coincidenţe sau a unor motive greu de explicat, dar această superstiţie e total neadevărată.
Chiar tu ai spus că cearta a fost uitată şi deja au trecut 7 zile, deci nu tot anul o să vă certaţi şi o să plângi continuu. Nu ai de ce să.ţi faci griji că, dacă ai plâns o noapte, în câteva zile o să inunzi casa. În noapte de revelion majoritatea tinerilor se îmbată, dar nu.i vezi tot anul beţi (cel puţin pe unii) laughing Există o superstiţie de revelion în care nu cred dar mi.ar plăcea să fie îndeplinibilă (inventez şi cuvinte) laughing. E faza cu: dacă ai bani în buzunar în seara dintre ani, o să ai tot anul...
Deja am început să vorbesc despre alte lucruri...
Sper ca să nu mai ai probleme cu prietenul, pentru că, o relaţie de 2 ani merită întreţinută.

| Missie997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti multumesc pentru raspuns kiss

| username97 a răspuns (pentru Missie997):

:* oricând ai nevoie, voi încerca să te ajut.

8 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Doar oamenii idioți cred în superstiții. Extrem de idioți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu m-am facut praf in noaptea de revelion si de atunci beau in fiecare zi...
Se pare ca e ceva adevarat cu superstitia asta.
Problema e ca, in timpul petrecerii, un tip s-a tot dat la mine (eu sunt baiat), iar cand am ciocnit cupele cu sampanie s-a repezit si m-a sarutat drept pe gura.N-am avut timp sa reactionez, si oricum eram prea mort sa am vreo reactie...
Acum cam stau cu teama...

| sti11ness a răspuns:

Daca te gandesti ca seintasmpla ceva rau, atunci se va intampla ceva rau chiar din cauza faptului ca traiesti cu frica asta. Daca in schimb crezi ca va fi totul bine, atunci asa va fi. Fa-ti putin timp si vizioneaza "the secret", e un documentar. Iti va placea garantat, iti va schimba viata si iti vei da seama ce am vrut sa zic. Succes.

| Cezar_Sima_1993 a răspuns:

Nu crede în superstiții happy Dacă vă iubiți, e totul perfect happy

| Dally02 a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa mai pui intrebari de genul pe TPU. Nimeni nu iti poate spune ca-i in capul lui decat el. Daca totul merge bine inseamna ca totul e bine. Bafta! happy

| Missie997 a răspuns (pentru Dally02):

Eu cred ca sunt intrebari pe TPU mult mai stupide de cat a mea!