| Andrei9887 a întrebat:

Am si eu o problema am 18 ani si am terminat o scoala profesională și m-am angajat la o firma in Brasov eu nu mai suport sa lucrez acolo nu mai rezist cand plec de la munca imi vine sa plâng de nervi, Dacă le zic la ai mei ca nu mai vreau sa merg sa lucrez acolo imi zic ca ma dau afara din casa ma compara cu altii oamenii. Ce pot face sunt un om care pune orce la suflet

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cauta-ti alt loc de munca. Si abia cand ai ceva sigur, da-ti demisia. Intelege-i si pe parintii tai, nu te pot tine acsaa fara job, fara nimic. Poate dura si o luna pana iti gasesti un nou job, nu ai cum sa stai atat de mult acasa. Tu crezi ca daca iti dai demisia, in 2-3 zile gasesti altceva, dar nu poti fi sigur ca e asa. Intai cauta-ti, mergi la interviu si cand ai semnat contract de angajare, da-ti demisia.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
In primul rand incearca sa-ti schimbi starea de spirit si sa fi mai idiferent.
Probabil locul ala de munca nu e de tine.
Axeaza-te pe un domeniu care iti place,asa nu o sa mai pleci cu drag si o sa te duci cu drag la munca.
Daca nu stapanesti nici un domeniu, e mai nasol, ai nevoie de ceva experienta.
Si cu studile stai prost, te avantaja daca aveai bacul macar.
Dar cum la noi merge pe pile/relatii etc, iti doresc succes!

| Laura a răspuns:

Dă-ţi demisia fără să stai pe gânduri, găseşti oricând altceva. Şi pe urmă, sfatul meu, întrerupe orice legătură cu ai tăi.

| Emma30555 a răspuns:

Cauta altceva de munca si pleaca de acolo cat de repede poti.

| nda a răspuns:

Indura cateva luni si pune-ti niste bani deoparte, apoi cauta-ti alt loc de munca. Trebuie sa muncesti, fie ca-ti place sau nu.

Răspuns utilizator avertizat