| nobody67632842 a întrebat:

Am un crush si mereu cand vorbesc cu el nu ma pot uita in ochii lui. Il plac foarte mult si am o banuiala ca si el ma place. Ma ia cateodata in brate fara motiv. Imi spune tot felul de lucruri pe care le-a aflat, cand ne jucam gardiana(un joc ca si prinsa) vine dupa mine, ma ascund si stam impreuna iar odata cand ne ascundeam, eram cu mai multi colegi si trebuia sa ne inghesuim unul in altul iar el m-a tras spre el.Si ne mai si zicem cateodata ca ne uram. Dar cred ca o place si pe Bff meu.De asta nu sunt sigura.Ea place pe altcineva. Oare sa ma ingrijorez?

Sa ii spun lui crush ca il plac? Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am un crush si mereu cand vorbesc cu el nu ma pot uita in ochii lui.

Il plac foarte mult si am o banuiala ca si el ma place.
Nu te poți uita în ochii lui căci ochii lui emit bioenergie, pentru că te place.
======
Ma ia cateodata in brate fara motiv.
Motivul este că te place
======
Imi spune tot felul de lucruri pe care le-a aflat, cand ne jucam gardiana(un joc ca si prinsa) vine dupa mine, ma ascund si stam impreuna iar odata cand ne ascundeam, eram cu mai multi colegi si trebuia sa ne inghesuim unul in altul iar el m-a tras spre el.
Te-a tras spre el pentru că te place.
======
Si ne mai si zicem cateodata ca ne uram.
Așa zic unii, dar se traduce prin ne iubim.
======
Dar cred ca o place si pe Bff meu.De asta nu sunt sigura.Ea place pe altcineva. Oare sa ma ingrijorez?
Să nu te îngrijorezi
======
Sa ii spun lui crush ca il plac? Daca da, cum?
Uită-te în ochii lui, scurt, dacă nu poți mai lung.
Ial și tu în brațe fără motiv.
Dacă ai ocazia, înghesuie-te și tu în el.
Și din când în când cu glas duios. Te urrrăsc.

2 răspunsuri:
| funnnyman32 a răspuns:

Buna! Depinde si cati ani aveti, dupa cele citite banuiesc ca nu aveti mai mult de 12 13 ani sau mai putin.
Esti timida, e normal cu totii la nou suntem timizi, sau sa ne aruncam intr-o relatie la fel. majoritatea la inceput sunt timizi pana se cunosc mai bine si stiu despre fiecare.
Nu ezita sa il intrebi daca te place, si daca crede la o posibila relatie a voastra, daca nu testeaza-l si vezi cum se prezinta, pune o colega ceva sa se dea la el de fata cu tine sau in lipsa ta. Esti mica, nu esti trecuta prin relatii ca sa stii cum sa gestionezi situatiile, orice ti-am spune noi, sunt niste idei folositoare care daca vrei le aplici daca nu, faci tot ce stii. Nu trebuie sa te ingrijorezi ca baieti mai sunt si ai timp destul sa cunosti lume noua.
Daca tot tii sa ii spui cand va intalniti pe afara, sau la suc unde mergeti voi, sau la scoala ii vei spune la un moment dat ca il placi si ca sa fi sigura ca si el te place, incearca sa il iei de mana sa il iei si tu in brate sau sa il pupi sa vezi cum reactioneaza, sa nu ti pese de parerea lumii si asa mai departe. Mult succes si mai revin-o cu un reply ceva, sa vad cum se desfasoara situatia in sine.

| nathalia01 a răspuns:

Buna! Aici depinde și de relația ta cu el. Dacă simți ca te place, eu spun sa vorbești direct cu el, dacă ești timida, încearcă sa nu îl mai bagi in seama. Își va da seama ca ceva s-a schimbat și va vrea el sa aibă răspunsuri de la tine, nu invers. Depinde ce vrei sa alegi. Sper ca nu se joaca cu starea ta și tu suferi...mulți băieți fac asta și nu e deloc bine.depinde de vârsta voastră și la ce va gândiți voi momentan! Nu știu dacă te-a ajutat așa mult răspunsul meu, dar am încercat sa îți vorbesc din propria experiența.nu vreau sa îți dea speranțe false, după suferi și rău. Sper sa fii bine!