| anonim_4396 a întrebat:

Am un iubit care este din alt oraș. Urmează sa plec la el în câteva ore si îmi este frica ca ar afla mama si cel cu care este ea.Mama este la țara iar cel cu care e ea vine acasă de la serviciu pe la 23:30 cam așa.
Eu la 23 plec si la 1:30 am trenul.
El nu ma cheamă noaptea sau sa strige la mine sau ceva si de dimineața știe ca merg la liceu si după el pleacă la lucru la 3 după amiaza, eu as zice ca ies la 3 de la liceu si ar fi ok si m-as întoarce la 22 acasă dar îmi e frica de ce s-ar întâmpla dacă ar afla.
Ajuns la iubitul meu la 7 dimineața

25 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi msi fericita daca ai asculta- o pe mama ta, sa nu mergi noaptea pe la baieti.

| Simpatic a răspuns:

Ai baza in iubitul tau sau l-ai cunoscut pe net si iti aplica metoda lover boy? ca sunt destui de astia care cauta naive

copii sa asculte, parintii sa vegheze!

| Violleta2022 a răspuns:

Vrei sa anunte Politia ca ai fost rapita, sa se dea la stiri ca ai disparut?

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca abia ai trecut clasa a X-a, deci esti inca micuta si sincer, nu stiu ce va spune controloruld e noapte si politistul care merg prin tren, de calatoria asta a ta, nesupravegheata.
Sper sa-ti vina mintea la cap, ca nimeni nu vrea sa creasca copii altora, ma refer la parintii baiatului.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De ce nu face el "efortul" ăsta? Adică, să vină el la tine!
Totuși, e o călătorie de aprox. 6 ore cu trenul, noaptea, pe care tu o faci în taină, minoră fiind, fără știrea alor tăi. Băiatul ăsta, sper să nu vadă in tine, o "disperată" după el... Mai sper să iei o decizie înțeleaptă. happy

| Catrice a răspuns:

Mișto, să faci asta mai des.

| SilentRain a răspuns:

Se vede că nu-i pasa de tine, și tu îl consideri iubit laughing
Ești cam naiv, te expui pericolului fără să gândești măcar
Cât fete au fost racolate și trimis la produs așa

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Alea s-au dus la produs ca au si vrut, erau de teapa aia, altfel nu se ajunge acolo.

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Https://youtu.be/ZxCN-X-03NE

Ești băiat și nu poți empatizat cu asta
De unde știi tu cum au ajuns pe centura atâtea fete? Sau dus toate de una voie?
De ce sunt păzite și bătute daca e de bună voie?
Cercetează, caută să vezi cate cazuri au fost de bună voie

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Daca vrei sa fugi, fugi, e posibil sa poti uneori, e si un anume tipar de fete care ajung chiar sa aiba de a face cu barbati care le-ar duce catre produs, pentru ca o fata okey, din start nu sta cu unu din ala care nu prea e in ordine la caracter si la altele.

Ca nu te ia cu forta din prima, prima data te convinge sa te duci in afara la produs, si abia acolo te sechestreaza, deci pana acolo poti rezolva lejer problema, nu te duci, rupi legatura cu ala si gata, nu e chiar asa, mai ales ca acum se tot stie de cazurile astea si are omu experienta, nu te-ai mai lasa asa dus usor de nas.

Iar cazul nostru nu cred ca se numara printre alea, fata are un iubit si aia e.

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Sunt destule cazuri de fete violate de iubiți... daca ăla chiar o iubea vinea el, nu o punea pe ea sa meargă atâta drum ca fata singura

Ce te face sa crezi că e atâta de ușor să scapii dintr-un mediu ca ăla?laughing
Majoritatea fetele vin din familii disfuncționale, sărace Iar jegosi de bărbați care fac asta sunt manipulatorii de primă clasă, după ce este racolată te bâte până nu mai ești capabilă să bei apă, pe urmă să instalează frica oricât ai vrea sa scapi nu ai șanse prea mari mai ales că și polița este coruptă
Da sunt și fete care fac ăsta de buna voie și nu o sa le vezi pe alea cu pești după ele, că lucrează de" acasă "
E ușor să judeci când ești băiat, nu poți înțelege trauma și câta încredere poate avea o fata într-un băiat și cât de ușor poți ajunge captivă

Multe nu vor să facă asta, multe se sinucid după ce ajung racolate, și cele care reușesc să iese din mediul ăla rămân cu traume atât de adânci că nu mai pot lega relații normale niciodată în viața
Din păcate așa sunt majoritatea bărbaților, nu le pasă considerați că sunt acolo de bună voie... normal când voii sunteți niște consumatori...

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

"câta încredere poate avea o fata într-un băiat", pai doar tampit sa fi sa ai asa incredere in cineva cand tot auzi de ani de zile cazuri si cazuri unde s-au intamplat atatea!

Eu n-am avut incredere in nimeni totala nici cand eram adolescent, deci nu conteaza varsta, ca mi s-a zis ca nu e bine sa fac asa, mi s-a zis ca oricat de frumos s-ar purta cineva cu mine, niciodata nu sti ce gandeste si cand ti-o poate face cand nu te astepti.
Mai ales acum cand citesti atatea, ziare, net, TV, se tot spune de traficantii de carne vie si altele, chiar daca nu-ti zice nimeni, tot sti.

Da, dar am zis, ca sa ajungi in faza aia finala cand te bate, dureaza, treci prin niste etape, si daca ai putina minte in capul ala, nu prea mai ajungi la etapa finala cu bataie, etc, deci depinde si de inteligenta aici.

Si chiar daca-s sa zic in afara, spun unui client sa-mi anunte familia, si tot se va afla unde sunt sa vina cineva dupa mine, sa anunte politia, etc. Ca daca mie una imi da un nr de tel si ma roaga sa sun undeva si sa zic cutare, fac asta fara probleme la o adica.
Sau urc in masina unui client si bum direct la politie ne oprim la circa, si acolo sa vad cum mai vine ala dupa mine. Ca nu sta mafiotu cu ei in masina.

Sunt uneori solutii, nu mereu dar sunt. Insa si prostia e multa crede-ma, si lasitatea e la fel de multa, se lasa intimidate, etc, pai mergi nene inainte! Orice ar fi, mergi inainte, nu conteaza, lasa sa ameninte, nu te lasi influentat, cum prinzi ocazia, POC, gata, incerci sa faci ceva.

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Caută pe Tiktok și YouTube Larisa Butnariu
Exista o întreagă tehnica de spălare pe creier a victimelor, cum am mai zis sunt atât de bătute încât le este frică și să respire
In plus victimă este amenințat că îi se omoară familia, sau chiar daca fug sunt găsite de traficanți
Poliția nu îți oferă nici un ajutor in senul asta

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Da, sunt si cazuri in care nu mai scapi si e f nasol, e adevarat, insa uneori daca nu te lasi spalat pe creier, nu ajungi acolo, un om destept nu se lasa spalat pe creier, iti zic eu, dar na.

Cheia este pana ajungi in situatia aia critica! Aici e aici, acolo trebuie sa te duca putin mintea, ca doar nu te rapeste brusc, ci incearca sa te convinga cumva, si abia apoi ajungi in situatia aia de care zici, eu asa vad treaba.
Deci depinde si de caz, si de om.

Daca te ia direct cu forta din prima, atunci e altceva, n-ai ce mai face, dar nu stiu daca e chiar asa.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Te vedem mâine la știrile de la ora 17. Ce băiat e ăla care te pune să mergi noaptea singură cu trenul pentru el? Vai de capul lui.

| Legion7X a răspuns:

Mda... Tu ști ce faci pentru că ești conștientă probabil... cred că ai mai fost plecată.

| zilog a răspuns:

Zii sa vina el la tine
Eu sunt unul dinasta care am avut de aface cu foarte multe fete un fel de gigolo.
Dar in general mergeam eu la ele.
Vezi ca nu stii peste cine dai
mai ales daca este prima intalnire.
poate te răpește
poate nu te mai lasa să pleci
poate sunt hoti de organe
poate dai peste unul care te bate si te duce la produs un fel de DINCĂ

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine ii zici ca te duci la o colega ceva

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Atâta timp cât el te iubește cu Adevărată si tu îl iubește cu adevărat băgați **** in toți nu conteaza ce spune alți

Tot ce contează absolut tot ce contează cu adevărat este voidoi împreună nimic nu va poate despărți ca este mata sau tactu sau nu mai stiu cine lăsăi sa zic orice tu si el face ce simțiți voidoi cu adevărat

| isemilia a răspuns:

Daca esti minora nici nu se sta la discutii, e o prostie. Daca esti majora fa ce ai chef, insa ai grija sa nu te pacaleasca. De ce nu va vedeti la mijloc? Sau la tine in oras? El cati ani are? Dar tu?

| Willis a răspuns (pentru isemilia):

Cred că dacă se văd la mijloc, de drum, bineînțeles, nu au loc să o pună de... mămăligă...
Altfel pentru ce atâta efort.

| Mosotti a răspuns (pentru isemilia):

Cu ce sa o pacaleasca?

| isemilia a răspuns (pentru Mosotti):

Sa fi mintit cu privire la varsta lui, sa vrea altceva etc. Serios, nu ti se pare nimic suspect ca ea nu are incredere in parinti, insa nu se teme sa fuga de acasa in alt judet sa se vada cu un baiat pe care nici nu l-a vazut irl?

| Mosotti a răspuns (pentru isemilia):

Nu mi se pare deloc suspect, multi parinti sunt dusi cu barca si vad aiurea treaba sa te vezi cu iubitu, sau iubita, chiar daca e mai departe.
Si daca nu l-a vazut ce? Il vede acum.