| mihaela_4583 a întrebat:

Am un logodnic si problema e ca el vrea sa facem dragoste in fiecare zi si la mine se intampla sa nu am chef cateodata. oare de ce? Il iubesc la nebunie dar nu stiu de ce nu am chef si eu ca el

Răspuns Câştigător
| onelove a răspuns:

Foarte important este sa comunici cu logodnicul tau, sa ii spui ce simti si sa ii explici ca poate din cauza ca ai avut o zi plina cand ajungi acasa nu mai ai chef decat sa dormi. Intr-o relatie bazata pe iubire sexul nu trebuie sa fie esenta relatiei. Acuma sa nu ajungi nici in extreme si sa nu faceti sex cu saptamanile ca iar nu e ok. Cum spuneam trebuie sa vorbesti cu el, altfel va crede ca ceva nu e in regula si aici mintea lui o poate lua razna: poate crede ca nu te satisface destul sau poate crede ca de fapt il inseli si ai gasit pe altcineva cu care sexul e mult mai bun si atunci cu el ti se pare plictisitor, etc, sunt foarte multe variante care pot trece prin mintea unui barbat.

Iti spun astea din proprie experienta, si eu am trecut prin asa ceva, dar am stat si am povestit cu prietena mea si am inteles ca programul pe care il are in unele zile o epuizeaza si cand ajunge acasa ar vrea sa doarma si sa se odihneasca. Si am inteles pentru ca pentru mine conteaza la fel de mult ca si sexul simplul fapt ca atunci cand merg la somn sa am pe cineva langa mine care sa imi spuna somn usor si sa ma tina strans in brate.

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se stie ca baietii vad in sex esenta unei relatii. Femeile de obicei vad esenta unei relatii in miile de gesturi de tandrete, fara neaparat a face sex. Nu esti anormala, dar asta s-ar putea sa afecteze relatia. Vorbeste deschis cu el si spune-i ca tu preferi sa faci sex in momente speciale si nu vrei sa creezi o rutina din asta. Practic daca tu accepti sa faceti sex chiar daca nu doresti pe momentul acesta totul devine o rutina plictisitoare. Problema sexului distruge de obicei sentimentele, e o frustrare care te face sa te intrebi de multe alte lucruri. Tu il iubesti, el te iubeste. Incearca sa ii explici si ar trebui sa te inteleaga.

| EUSIATIT a răspuns:

E bine sa mergi la medic pshiolog pentru ca esti inhibata si daca acum la inceput il refuzi sau nu ai chef nu se stie mai departe. nu o sal ii linga tine asa, el vede si. mai gandeste-te

| MM a răspuns:

E normal sa nu ai chef. Totusi, in fiecare zi? Vorbeste cu el si explica-i ce simti, fa-l sa inteleaga ca nu poti in fiecare zi, nu ai starea necesara.Nu esti inhibata, esti femeie, nu masina de facut sex.

| mihaela_4583 explică:

Pai problema e ca el in fiecare seara cand mergem la culcare vrea sa ne iubim. dar se intampla ca eu sa nu am chef intr-o zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu vin cu explicatii si solutii, doar cu un sfat: nu-l asculta pe userul EUSIATIT ca daca-i capabil sa te trimita la psiholog pentru ca nu ai acelasi ritm sexual ca si iubitul tau ma intreb ce ti-ar sugera daca ai spune ca tu vrei sa o faci de 3 ori pe zi iar logodnicul numai o data. Azilul te paste, Mihaela!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-a intrebat fosta sotie cind eram la inceput;-Dar ce deacum daca sintem casatoriti trebuie s-o fac cu tine in fiecare noapte de 3-4 ori? La care eu tinar si nelinistit am raspuns;-Nu cu mine mai ci cu altul...