| WhatABeautifulDay a întrebat:

Am vazut ca oamenii din tarile din vest au pareri destul de negative despre parintii tineri deoarece sunt de parere ca isi irosesc tineretea. Ce parere aveti despre oamenii care au copii inainte sa atinga 30 de ani?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu asa deosebit de importanta parerea mea, problema lor e ca pot sa destrame familia si sa lase copilu suferind pe parcurs, nu stiu sa se organizeze si sa ramana impreuna pe viata. Le arde de petreceri si senzatii tari asa ca mai bine e sa stea singuri iar copii in loc sa sufere mai bine nu-i face

| RAY a răspuns:

Si eu cred la fel

suntserios
| suntserios a răspuns:

E ok sa ai o perioada în care sa îți trăiești viata și sa fii tanar

| sofisis a răspuns:

Sub 30 de ani e absurd sa spui sa nu faca lumea copii. Eu consider ca nu au ce cauta sa devina parinti cei sub 20.

| AC4S4 a răspuns:

Cand spui de decizia de a te casatori, de a face un copil, ma gandesc la asumarea responsabilitatii.
Nu vad cu ce isi irosesc ei tineretea. Un om serios care doreste o familie si o cariera nu isi iroseste tineretea. Atunci ai nervi si energie pentru a face aceste lucruri. Mai degraba tineretea este irosita prin iesirile seara de seara prin cluburi, neseriozitatea de a avea un loc de munca stabil, schimbarea partenerului la cateva luni.
Tinerete nu inseamna destrabalare si evitarea responsabilitatii. Poti fi tanar matur sau tanar imatur (i-am descris mai sus).

| PumpkinDoll a răspuns:

Tinar esti si la 50 de anirolling on the floorIntre 27 de ani si 35 cred ca ar fi cel mai potrivit.Adica eu asa as face daca as vrea un copil

| CrissL0101 a răspuns:

Viața unui părinte merge iîn n paralel cu cea a copilului. Nu mă interesează părerea nimănui, nu știe nimeni când e mai bine pentru mine să am un copil.