| LoOran_1745 a întrebat:

Am visat azinoapte ca a murit tata (de fapt a fost cosmar) m-am trezit de mai multe ori plangandsad ce semnifica visul asta? e de rau?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un dicționar de vise găsești și aici: www.elystar.ro
Pa, pa.

| erik a răspuns:

Ii acorzi prea putina atentie si undeva in sufletul tau, sti lucrul acesta.

| darrio2007 a răspuns:

Intra pe dictionar de vise pe net.Gasesti acolo explicatia.

| AnNyşK a răspuns:

Nu stai lin. nu se va intampla nimic rau am visat si eu cu mult timp in urma si nu s-a intamplat nimichappy. de obicei cand visezi lucruri de genu sau ca se intampla ceva rau, se intampla invers adica opusulhappy

| Detanatar a răspuns:

Te-as sfatui sa uite de aceste visuri.Deobicei visurile reflecta toate evenimentele tale petrecute de-a lungul vietii, dar ar fi bine sa nu crezi si sa nu dai asa multa atentie acestor lucruri ca ar putea actiona puterea subconstientului

| valThina a răspuns:

Cand visezi p cineva mort se zice ca ii moare moartea.asa am auzit si eu.

| aDDa_4644 a răspuns:

Cand visezi ca acea persoana moare de fapt traieste mai mult si eu am patit te pup:*

| EraGGon a răspuns:

Daca ai vista inmormantare o sa ai noroc in realitate si daca visezi ca te casatoresti vei avea necaz in realitate sau de ex: daca visezi ca ai pupi pamnatul inseaman tot necaz funda?

| AnutzaAnutza_4392 a răspuns:

Daca visezi ca cineva moare asta inseamna ca se schimba vremea...