| Alexandruosman007 a întrebat:

Am visat ca eram acasă la verișorul meu și voia sa ma omoare, ce înseamnă asta?

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Asta inseamna ca ai avut un cosmar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele/cosmarurile nu inseamna nimic. Creierul tau in stadiul REM/somn adanc genereaza aleator imagini si sunete, fara sens (sau pline de sens si logica in cazul viselor lucide) bazate pe experiente, frici, din ziua respectiva sau chiar intreaga viata. Ex: Ai luat un 4 in clasa a 3-a si de atunci n-ai mai luat asa note mici, ai o anume sansa ca inainte de fiecare test sa ai cosmar ca nu stii sa scrii la test si iei 4, indiferent daca ai invatat sau nu.

| Mandreiv a răspuns:

Poate insemna sa incetezi sa te mai uiti la stirile de la ora 5. A fost doar un vis si trebuie sa il tratezi ca atare pentru ca daca le dai prea multa importanta e posibil sa cazi in alta extrema.