| Cristianionelstan123012 a întrebat:

Am visat o fata care m-a placut in trecut cand eram cu cineva.
Am postat un story acum câteva zile pe care l-a vazut si ea de pe un cont secundar,ea n-a mai văzut un story la mine de un an, in noaptea aia am visat-o foarte frumos, ma plăcea, am si pupat-o etc.
Chiar ma gandesc la ea uneori cu nostalgie, uneori asa dintr-o dată mai ales ca are si prieten de câteva luni.
Oare ce sa semnifice si de ce am visat astfel?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Visele nu înseamnă nimic.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Freud a visat un vis in care o anumita Irma avea o suferinta si era injectata cu o substanta. A elaborat o intreaga teorie despre interpretatea viselor in baza acestui vis.

Dar, mai tarziu, psihanalistii au intors acest vis pe toate fetele, au gasit in el atatea intelesuri incat saracul vis nu mai are un inteles adevarat. Concluzia se impune: visul cu injectarea Irmei n-are niciun inteles.

| DeMicUnCălător a răspuns:

E o dorință neconsumată.

| Celestina003 a răspuns:

Îți e dor de ea

| newaccountbye a răspuns:

Visele sunt doar rezultatele gândirii din timpul zilei.