| Alexandrapps19031996013 a întrebat:

Am vorbit cu un băiat și i-am zis că il plac iar el a zis ca ii sunt draga ca o prietena dar viata lui e prea complicată acum.Ce sa inteleg?

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Ca are o relatie si nu e disponibil momentan.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din asta rezultă, că îi ești dragă. Dacă numai ca o prietenă, sunt șanse să ii devii mai dragă decât atât. Cum se poate face asta?
Îi propui să vă întâlniți ca prieteni.
Dacă viața lui e complicată acum, nu înseamnă că va fi complicată tot timpul. Tu îl ajuți să o simplifice. Ca o prietenă.

| Mosotti a răspuns:

Daca zice ca ii esti draga ca o amica, e clar ca nu te place ca iubita, altfel indiferent ce era, te vroia. Daca viata e complicata la el ca are o iubita care poate are si copil din greseala, e cam rau. Daca are pe una care nu-l mai vrea, dar el o iubeste iar e rau. Deci intelegi ce ti-a spus, ca ii esti doar ca amica.

Eu daca plac pe cineva plac orice probleme as avea, ba chiar ma ajuta sa trec mai bine peste ele daca am alaturi pe cineva care ma vrea si il vreau, asa era si pentru el daca era in situatia asta. Aia e.

| sofisis a răspuns:

Nu ii place de tine dar ii esti suficient de simpatica cat sa nu fie nesimtit cu tine.

| ywar a răspuns:

Nici nu te-a refuzat, nici nu a sarit pe tine. Nu stiu ce probleme ar avea el in afara de a invata. Asta e principala voastra grija.
Ce sa intelegi? Ca nu vrea sa se dea la tine, desi si asa eu cred ca e prea mult spus. La varsta asata relatiile sunt foarte superficiale.
Te tine in rezerva calda, ca pe bara de conexiuni electrice. happy

| Nilsson a răspuns:

Friendzone

| Florin9Florin9 a răspuns:

Că nu vrea o relație acum, dar dacă îl placi și el te place, poți încerca să-l convingi că tu ai fi un ajutor pentru el să treceți împreună peste greutățile pe care le are el (sau amândoi), și nu o povară (ceva care să complice și mai tare lucrurile).

Și evident dacă nu are iubită big grin

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Are alta mai buna careia sa i-o traga.