| Bbbbbbbmona a întrebat:

Am vorbit cu un tip 3-4 luni, ne-am văzut dupa aceste luni pentru ca era pandemia...
Am iesit împreună intr-o seara, am stat de vorbă, a fost super! Am fost foarte apropiați unul cu celalalt... dupa o săptămână jumătate, a dat mesaj sa iesim (dupa o saptamana jumătate pentru ca a avut multe treburi cu locul de muncă) și rămăsese a doua zi sa ne vedem, iar el nu a dat niciun mesaj...Si s-a distanțat.A trecut o saptamana si niciun mesaj ..Nu inteleg de ce?!
E clar că nu vrea o relație dar când mă vede pe strada imi face din mână si zâmbește...Ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat...
Nu inteleg bărbați! Aștepta să fac eu primul pas? Ori e clar ca s-a răzgândit in privința mea?crying

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa este, nu te vrea dar ii este rusine sa-ti spuna direct, dar prin tot ce face si cum se comporta, se vede acest lucru.
Fa-i si tu din mana cand ai chef, in rest il ignori si gata.
oricum, nu-i de facut nici un pas in cazul asta.

| Panamax a răspuns:

Ceva i-a dat cu virgula din ce ati discutat.
Lasa-l in pace si atentie la ce-ti iese din gura cu urmatorul.

| AliGab a răspuns:

S-a razgandit...lasa-l in pace si daca iti mai da intalniri, refuza-l

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic iesit din comun sa fii femeie si sa faci primul pas.
Si nu e nicio problema daca ai facut primul pas si te-ai ales cu un refuz.
Anumite chestiuni nu sunt catusi de putin rusinoase.
De exemplu, poti pune mana pe telefon si poti sa-l inviti tu in oras.
Nu doare. Nu musca.
Dar, daca nu o faci, o sa ramai cu niste intrebari.
Si nu fi insistenta, nu cere explicatii (nu ti le datoreaza nimeni).
Fii tu insati.

| Jus7t a răspuns:

Nu îi pasă de tine, nu mai are rost să ai așteptări de la el.
Iar dacă o să ai o să suferi mai devreme sau mai târziu.
Omul e nesimțit, a făcut o promisiune când a zis că o să vă vedeți a doua zi și a încălcat-o, nici măcar nu și-a cerut scuze și nici nu a dat nicio explicație.
Găsește-ți altul.
Dar știm amândoi că o să cedezi când și dacă o să te caute el și o să apari pe aici că ți-a tras-o și te-a lăsat, ne vedem la întrebarea următoare.

| Maricelaaaa a răspuns:

Pai e clar ca e posibil baiatu sa vrea sa fiti doar prieteni. unii se baga in seama cu fete din plictiseala sau din curiozitate, nu neaparat sa vrea si o relatie sau ceva...

| Bbbbbbbmona explică (pentru Maricelaaaa):

Mi-a dat mesaj în seara asta dupa o luna, si m-a intrebat ce fac, i-am zis tot ce am avut pe gând si nu are nici o explicație, si a cerut scuze si cică isi asumă tot, si se simte super aiurea, ce sa fac acum? Sa mai vorbesc cu el sau sa ma comport cu indiferență daca cumva imi va mai dă un mesaj

| Ioana47471 a răspuns:

Dracu, vorbeste cu el, invita-l tu.e o prostie cu primul pas, daca iti place de cineva incerci sa-l descoperi, sa vorbesti cu el, ii spui in gluma,, asa rau te-am plictisit,, ori nu stiu, lucruri de astea, vezi cum se comporta, vezi ce simte, intreaba-l cand esti cu el cu ce scop te-a chemat, ia-l subtil si o sa-ti raspunzi sigura la intebari. putina inteligenta