| dani7a a întrebat:

Apelez la ajutorul vostru deoarece este vorba de o problema ce nu stiu cum sa o rezolv.Acum cativa ani la varsta adolescentei am avut foarte multe probleme prin scoala, toata lumea se lua de mine, eram batjocura tuturor, nu eram sociabil si nu ma simteam bineprimit.In clasa a 8
am plecat din orasul unde stateam si m-am mutat la un oras mai mare, unde lucrurile au mers destul de bine, dar pentru ca situatia cu bani nu imi merge prea bine ma gandesc sa ma intorc inapoi in orasul meu natal, cea ce ma preocupa este ca acum cateva luni cand m-am mai intors odata pentru a rezolva ceva problemein legatura cu niste acte am intalnit o persoana care in mod special are ceva cu mine, nici nu stiu cum il cheama si imi tot spune pe vechea porecla cea ce nu este deloc frumoasa, isi cauta probleme fara ca eu sa ii zic ceva, eram pe punctul de a ne lua la bataie doar ca intervenit cineva sa ne desparta. Dupa un timp iar ne-am intalnit doar ca el
era intr-un grup cu prieteni si eu singur si se pare ca sa intaratat si mai rau pentru ce s-a intamplat zilele anterioare, nimic de bataie dar din cauza
unui prost ca acesta ma face sa ma simt rau si sa pierd respect fata de alte persoane si povestea continua, am evitat acea situatie de ai mai zice
ceva deoarece nici nu am apucat sa imi fac prieteni in oras pentru a merge dupa el(sa am o desfensa deoarece el are grup) si nici nu am vrut sa cauzez probleme rudelor la care stateam in vizita, nu este vorba de politie sa ma denunte, totdeana am avut frica sa nu se intample ceva la bunirile materiale, masina sau vreun geam la casa, o problema de mea, ai
mei au fost foarte stricti in privinta asta. Ce pot sa fac cu un prost ca acesta ca sa ma lase in pace si sa nu imi mai cauzeze probleme? Orice sfat este binevenit.

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Pune mana pe cutit si ta-iei gatul, asta daca nu poti sa il bati si sail bagi in coma, violenta este raspunsul MEREU

| UPSsss a răspuns:

Incearca sa discuti problema asta cu parinti tai cu siguranta vor face ceva sa te ajute

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Face to face scurt si la obiect"ke ai ca mine"ce dreaku ti-am facut ca sa nu dormi linistit?"... urmarile se lei vedea dupa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebe sa-ti vezi de treaba sati kauti prieteni sa te socializezi gasesteti un hobby nu umbla hai hui daca se se ia de tine surprindel cu niste pumni stai linistit pentru niste pumni nu ajungi la politie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreba-l si tu, ceai ma cu mine? nu ai loc pe pamant? ti-am furat butelia? ti-am fu.t si nu ti-am platit? hai sa o ardem amandoi fara gasca, fara nimic si sa punem treburile la punct pentru totdeauna.si gata. numai un prost face ce face el.

| Pisicanazdravana a răspuns:

Buna...parerea mea este ca batai nu e singura solutie. Daca incepi sa fii bataus, toti se vor feri de tine. Este mult mai bine sa le spui mai intai parintilor, pentru ca ei gasesc rezolvare la orice problema ai avea! Daca nu le vei spune si vei rezova aceasta problema numai de capul tau, situatia se va inrautati! Mult succes!

| Rebeca_5235 a răspuns:

Naspa treaba.

Uite genul de baiat "parlit" care nu are alt hobby decat sa se ia de tine.
Nu poti lasa treaba asta asa. E complicat nu poti sa te iei cu ea la bataie sa fim seriosi te injosesti, dar nu poti nici sa-l lasi sa te umileasca. Stii ce zic eu: Du-te intr-o zi cu o gasca (fa-ti o gasca) si ia-l tare cu vorbe, intreaba-l ce are cu tine la inceput frumos, iar daca incepe cu ** chestii din alea zi si tu, insa nu injuraturi sau lucruri de genul ia-l cu insulte din alea pitigatoare (toata lumea se pricepe la astea). Daca se poate ca gasca ta sa fie si cu fete printre, cat mai multe si cat mai dragute, esti boss tata.

Multa bafta

| Alin_4678 a răspuns:

1 vb frumos, 2 gasca, 3 ai grija nu spargi nimic dar il bagi in spital 3 luni sa te tina minte

| miky89 a răspuns:

Cand te mai intal cu el incearca sa vb, sa il intrebi ce are cu tine de nu te lasa in pace. Incearca sa il faci sa inteleaga ca nu ai nimic cu el ca poate asa intelege si o sa te lase in pace. multa bafta>big grin

| aMy93 a răspuns:

Bataia nu rezolva nimic cerei sa va intalniti intr-o zi si intrabal sincer ce are cu tine si dc nu te lasa in pace poate vei gasi miezul problemei si totul se va rezolvawinking