| Rebecatr a întrebat:

Ar putea fi o relație între un băiat de 26 ani și o fată de 18?
Știu că e un pic de diferență la ani, dar dacă cei doi se iubesc și se respectă unul pe celălalt?
Eu sunt în situația acesta, el are 26 eu 18. Pot să spun cu mâna pe inimă că ținem unul la celălalt, ne respectăm reciproc, nu ne jucăm. Dar e o problemă, nu știu cum să le spun părinților mei despre el și să îl accepte, bine...și dacă aș avea un prieten de 19 tot în situația asta aș fi, mi-e frică să le spun alor ai mei că am relație ca să nu îl pierd, dar trebuie să le spun pentru ca nu vreau sa ascund asta de ei. Cum să le spun ca după să fie totul ok?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le zici mai tarziu nu neaparat acum

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai 18 ani. Le spui la părinți pur și simplu. Îl prezinți părinților. Ție trebuie să îți placă de el, nu lor. Dacă nu le place, o să invoce diferența de vârstă.

| Celcestietot a răspuns:

Le spui adevărul și vezi ce se întâmplă. Poți fugi, dar nu te poți ascunde!

| Sofer a răspuns:

Poți sa le spui ca ți-ai găsit un iubit de treaba drăguț. O sa îl accepte. Nu e o diferență mare de vârstă. Dacă va înțelegeți și va iubiți și sunteți pe aceeași lungime de unda, e.perfect.

Răspuns utilizator avertizat