| multifandom a întrebat:

As dori sa ma ajutați cu o problemă. Am ieșit de câteva ori cu un băiat și totul a fost bine, am crezut ca ma place si ca ar putea începe ceva, dar dupa un timp s-a îndepărtat, nu am mai ieșit si nu îmi mai scria. Dupa câteva luni îmi trimite din nou mesaje, ba chiar se plânge că nu am mai insistat si ca aștepta de la mine sa dau mesaje, deși am dat.
Si dupa am mai ieșit, dar nu mai era ca înainte, a început sa nu îi mai convină de mine si nu prea avea chef sa vorbească. Dupa din nou nu am mai vorbit si acum din nou ma caută. As vrea sa îmi spuneți ce părere aveți in legătura cu aceasta situație si ce ar trebui sa fac. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Sunt de parere că, acel băiat te a îndepărtat pentru ca a găsit atractie în altă persoană, cui să i spuna anumite lucruri din viața sa personală, dobândind încredere. Cred ca posibilitatea ca a fost refuzat sau a avut o relație foarte scurtă, l a făcut să se întoarcă la tine prin motivul ca astepta de la tine mesaj.
Aici, cred ca ar trebui să procedezi asa cum simti tu mai bine. Dacă crezi că l poti accepta în viața ta, fa o. Dacă nu, las o moarta si mergi mai departe. Cheers!

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Îți recomand cartea "Iubește inteligent": https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent
O găsești și la librăria SolaScriptura din localitatea ta.
În carte vei găsi multe răspunsuri la întrebări.

| NunuNini a răspuns:

Te-a testat. Nu te-a placut. A trecut la alta. Aia nu l-a vrut. Si si-a amintit ca tu il vrei. La un calcul rece, esti singura optiune pentru el. Ca sa aiba pe cineva, nu ca te place. Baietii stiu sa spuna minciuni: am asteptat, am crezut, tu trebuia, etc. Da-i papucii!

| ElvisBugiugan94 a răspuns:

Parera mea este ca acel baiat are un anumit interes pentru tine, probabil esti mai naiva si vrea sa ajunga cu tine intr-un anumit punct.