| Cossy_Chabela_1995 a întrebat:

As dori sa vorbesc si eu cu un psiholog online gratis, cine ma ajuta?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Mergi la un medic pshiolog adevărat, nu pe net care nu stii cine este nu il cunosti, ai incredere in sfaturi date aiurea? Pe net nu vei gasi medici adevarati, ci doar impostori care se dau drept psihologi, ca sa afle totul despre tine adresa unde stai cont bancar pinul de la card, si te omoară, sunt excroci multi. Mergi la medicul tau de familie sa i ti dea trimitere la un cabinet psihologic autorizat, si cu trimitere nu plătesti niciun leu. Ce varsta ai?

| Cossy_Chabela_1995 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Interesant, nu m-am gandit la asta... Am 21 de ani.

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Stiu eu, tot de pe TPU am id-ulhappy sa vad cum si daca il mai gasesc.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Poti gasi vreun psihopat ceva si ori ii spui chestii prea personale ori cine stie ce. Nu cred ca vei gasi. Dar daca vrei ai putea vorbi cu mine, si as vedea cu ce te pot ajuta.

| andreeaalexandra16 a răspuns:

Te sfătuiesc sa nu încerci așa cine știe de cine dai așa vrem si eu intr-un timportant și nu e bine dacă dorești te pot asculta eu? Și eu am.multe in minte

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Tu esti medic? Sau in ce calitate vorbesti?

| andreeaalexandra16 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da mă mă bate gândul sa dau și la psihologie. Dar vorbesc în calitate de om ca e bine sa ne ascultam sa ajutam pe ori cine știu multe despre psihologie și eu am trecut prin multe probleme am vrut sa o ajut ascultând o ca pe net un psiholog nu te asculta nu e Cum este când vorbești fata în fata am pățit o și eu cu câteva persoane pe net așa ziși psihologi. Nu trebuie să fi ironic cu mine și sa mă jignești

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Nu am fost ironic, si nu te am jignit (I mi pare rau daca asa ai inteles), eu doar am intrebat daca esti medic, nu stiam ca si asta poate fi interpretat ca o jignire, si in ce calitate vorbesti de medic sau de om care vrea sa ajute dar care nu are specialitatea psihologie, deci nu era nici o jignire ca nu ti am vorbit urît. Dar scuze daca ai crezut ca te am jignit.

| Calinnebunul a răspuns:

Dacă ai nevoie de ajutor psihologic online, poți vizita https://www.ioanaflorea.ro și să faci programare pentru ședințe direct de pe platforma ei.

| Cossy_Chabela_1995 explică:

Simt nevoia sa ma descarc cuiva si sa ma ajute cu niste sfaturi, sa pot trece cumva peste perioada asta mai grea prin care trec acum.