| Maria_Lazarescu_Ana_2002 a întrebat:

As dori și eu un mesaj pentru o prietena care țin la ea și când vine pe la mine și după ce pleacă acasă încep sa plâng. Vreun mesaj emotional și frumos!

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

"O prietena care tin la ea" ar fi
"O prietena la care tin", si e frumos ca tii la ea si (atunci) cand vine pe la tine.
Tinand in cont capacitatea ta de exprimare, ar fi greu sa scriem un mesaj la acest nivel, pentru ca ea sa nu isi dea seama ca este plagiat.

| Panamax a răspuns:

Draga mea prietena, te rog sa-mi imprumuti o carte de limba romana pentru clasa a 2-a.
Am nevoie de ea urgent pentru urmatorii 3 ani.

| Mircea08 a răspuns:

Nu ai nevoie de nici un mesaj. Cel mai puternic mesaj este acela de a te comporta EXACT asa cum esti tu. Orice ai face in afara comportamentului normal se numeste prefacatorie, iar aceasta nu da bine deloc. Daca a te comporta asa cum esti ti se par putin, nu este nici o problema - TE SCHIMBI! Te faci mai buna, te ingrijesti mai mult, inveti mai mult, faci sport pentru sanatate si frumusete fizica, etc. Tu cu tine esti libera sa faci ce vrei - fa, si nu o sa regreti!
Indeparteaza din viata ta pe cei care nu te apreciaza asa cum esti. Daca ii tii fortat langa tine doar pentru ca ai tu o slabiciune pentru ei, vei avea surprize si neplaceri in viitor

| IoanWild a răspuns:

Uneori, în viață, găsim o persoană care ocupă un loc foarte special în inima noastră și devine atât de importantă în viața noastră.
Prieteniile marcheaza o viata mai mult decat o iubire; iubirea risca a degenera in obsesie, prietenia nu e niciodata altceva mai mult decat "a imparti". – Elie Wiesel
Cei mai adevarati prieteni sunt aceia care iti vor sta alaturi in cele mai intunecoase momente; pentru ca sunt gata sa infrunte umbrele impreuna cu tine. Si iti sunt alaturi in cele mai frumoase momente pentru ca nu le este teama sa te vada stralucind. - Nicole Yatsonsky
Un prieten adevarat ti se destainuie liber, da sfaturi juste, te asista si iti ofera sprijin, ia totul cu rabdare, te apara cu mult curaj si continua prietenia fara sa se schimbe. – William Penn